Dlaczego pralka nie grzeje wody?

dlaczego pralka nie grzeje wody, pralka nie podgrzewa wody, pralka beko nie grzeje wody

Optymalne efekty prania zapewnia odpowiednia temperatura wody. Niekiedy zdarza się , że odzież po zakończonym cyklu jest niedoprana. Dlaczego pralka nie grzeje wody i jakie są najczęstsze przyczyny tej awarii? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej.

Uszkodzona grzałka

Pierwszym elementem, który należy sprawdzić w sytuacji, gdy pralka nie grzeje wody, jest grzałka. Podgrzewa ona wodę do odpowiedniej temperatury, a w przypadku przepalenia nie jest to możliwe i skutkuje brudnym praniem. Zwykle przepalona grzałka ma różnego rodzaju bąble lub czarny nalot, świadczące o jej uszkodzeniu. Niekiedy winę za niedziałanie grzałki ponosi kamień, który pokrywa ten element, dlatego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i odkamienianiu pralki. Na szczęście wymiana grzałki nie jest trudnym zadaniem, dlatego poradzisz sobie z tym samodzielnie lub korzystając z usług fachowca.

Uszkodzony czujnik grzałki

Nie zawsze winna całej sytuacji jest grzałka, a czujnik grzałki, który podaje pomiary temperatury wody do modułu. W przypadku jego uszkodzenia grzałka nie włącza się i pralka nie grzeje wody. Podobnie jak w przypadku grzałki, nie zawsze dochodzi do awarii podzespołu, a powodem niedziałania jest kamień. Wymiana czujnika grzałki powinna rozwiązać problem.

Pralka nie grzeje wody – niedziałający moduł elektroniczny

Moduł jest rozbudowanym elementem pralki, składającym się z podzespołów. Jeden z nich odpowiada za włączenie grzałki. Jeśli ulegnie uszkodzeniu, pralka nie podgrzewa wody. W tej sytuacji konieczna będzie wymiana całego modułu, ponieważ nie da się wymienić jego poszczególnych elementów.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Awaria hydrostatu

Ta awaria zdarza się niezwykle rzadko, jednak gdy powyższe podzespoły zostaną wykluczone, najpewniej winę za problem z podgrzewaniem wody ponosi właśnie hydrostat. Jego rola polega na przekazaniu informacji o poziomie wody w celu jej podgrzania do odpowiedniej temperatury. Jak można się domyślać, w sytuacji uszkodzenia hydrostatu, nie dojdzie do podgrzania wody lub grzałka załączy się bez wody w urządzeniu i ulegnie przepaleniu.

Jak widać, pralka nie grzeje wody z wielu powodów. Jeśli chcesz, aby Twojemu urządzeniu przyjrzał się dobry serwis AGD, nie czekaj i skorzystaj z naszej usługi naprawa pralek. Oferujemy błyskawiczne terminy i wsparcie najlepszych fachowców w Twojej okolicy!

To może Cię zainteresować:

Dlaczego pralka nie odprowadza wody?

Pralka nie chce się otworzyć – co robić?

Migające kontrolki w pralce – co oznaczają?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca