Dlaczego pralka buczy? – Jak pozbyć się denerwującej awarii?

pralka buczy

Pralka buczy najczęściej podczas wypompowywania wody. Zazwyczaj nadmierny hałas podczas spuszczania wody z pralki jest objawem bardzo poważnej usterki. Dlaczego pralka buczy?

Pralka warczy przy wypompowywaniu wody

Pralka warczy przy wypompowaniu wody, ponieważ mogło dojść do zużycia uszczelnienia wirnika. By zobaczyć, czy ten element wymaga wymiany, musimy sprawdzić, czy w pompie nie znajduje się żadna ciecz. Jeżeli wszystko jest w porządku, masz pewność, że nie to jest przyczyną tego, że pralka buczy, jeżeli natomiast zauważysz ciecz, konieczna będzie wymiana silnika pompy – sklepy z częściami do pralek nie oferują elementów zamiennych do pomp odpływowych.

Więcej o niewypompowywaniu wody przez pralkę dowiecie się w artykule: „Niewypompowanie wody przez pralkę. Co w takiej sytuacji robić?”

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pralka trzeszczy przy wirowaniu

Trzeszczenie przy wirowaniu, zazwyczaj spowodowane jest uszkodzonymi łożyskami (jednym, bądź jednym z nich). Czy łożyska muszą zostać wymienione, możemy sprawdzić w jednym prostym kroku. Wystarczy, że przekręcimy ręką bęben pralki i się przysłuchamy, czy słychać charakterystyczne chrobotanie. Jeżeli tak, będziemy zmuszeni do wymiany łożysk, zazwyczaj musimy rozebrać całą pralkę, by to zrobić.

Pralka buczy i nie wypuszcza wody

Zazwyczaj pralka buczy i nie wypuszcza wody, ponieważ do pompy odpływowej dostało się ciało obce. Jeżeli pralka pracuje głośniej, podczas wypompowywania wody to powinniśmy zajrzeć do pompy odpływowej. By się do niej dostać, musimy ją zdemontować oraz sprawdzić, czy nie znajduje się w niej żaden przedmiot, powodujący buczenie podczas wypompowywania. Po usunięciu niechcianego gościa i ponownym zamontowaniu pompy wszystko powinni wrócić do normy.

pralka buczy
źródło: pralnia.pro

Pralka buczy a nie chodzi

Zazwyczaj włączenie, któregokolwiek z programów w tej sytuacji nie powoduje rozpoczęcia żadnego cyklu. Przyczyn tej awarii może być kilka m.in. zabrudzony wężyk hrydrostatu bądź zawieszenie hydrostatu, zabrudzony wąż odpływowy, czy też pralka nie ma stałego dostępu do wody.

Wszystkie wyżej wymienione przyczyny są zazwyczaj występującymi, dlatego, gdy sprawdziliście wszystkie powody buczenia pralki, a ona dalej nie działa to Waszej pralki nie da się już naprawić. Gdy nie możecie znaleźć przyczyny, dlaczego pralka buczy wezwijcie jednego z mechaników AGD z Technikan.pl!

naprawa pralek

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca