Uszkodzony silnik pompy odpływowej pralki – objawy

uszkodzony silnik pompy odpływowej pralki objawy

Awaria silnika pompy odpływowej pralki jest dość trudną do wykrycia usterką. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, jak najczęściej objawia się uszkodzony silnik pompy odpływowej pralki.

Mokre pranie po zakończonym cyklu prania

Pompa odpływowa, jak sama nazwa wskazuje, odpompowuje wodę. Jeśli po skończonym cyklu ubrania są mokre i cieknie z nich woda, można przypuszczać, że woda nie spłynęła do kanalizacji w całości, a głównym winowajcą może być właśnie uszkodzony silnik pompy! Ponadto zdarza się również, że po skończonej pracy urządzenia stoi woda w pralce, co również może wskazywać na awarię silnika, choć przyczyna może być inna-na przykład awaria elektrozaworu daje podobne objawy.

Uszkodzony silnik pompy odpływowej pralki – pralka głośno chodzi

Częstym objawem, który zdradza, że uszkodzeniu uległ silnik pompy, jest jego głośna praca. Dodatkowo natężenie hałasu może zwiększać się z każdym praniem, dlatego należy przyjrzeć się temu podzespołowi.

Pralka przerywa cykl

Kolejnym zwiastunem problemów z silnikiem pompy odpływowej może być przerywanie prania w momencie, w którym pralka powinna odprowadzić wodę. Wiele nowoczesnych pralek posiada specjalne zabezpieczenia, chroniące urządzenie przed poważnymi uszkodzeniami, przerywając cykl.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Choć uszkodzony silnik pompy odpływowej pralki niełatwo zdiagnozować, jest kilka objawów, które świadczą o jego niewłaściwej pracy. W przypadku, gdy chcesz, aby oględzinami sprzętu zajął się profesjonalny serwis AGD, nie czekaj i skorzystaj z naszej oferty. Ponadto proponujemy szybkie terminy oraz wsparcie najlepszych serwisantów w okolicy!

To może Cię zainteresować:

Podłączenie pralki – jak podłączyć pralkę?

Proszek do prania – gdzie go wsypać?

Pralki z automatycznym dozowaniem – czy warto w nie inwestować?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca