Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro

Jak spuścić wodę z pralki? – praktyczne porady

jak spuścić wodę z pralki

Spuścić wodę z pralki można na kilka sposobów, w zależności od modelu i sposobu ładowania pralki odpompowywanie wody z pralki może się różnić. Jak spuścić wodę z pralki? Jak odpompować wodę z pralki i nie zalać podłogi?

Jak spuścić wodę z pralki, gdy wąż odpływowy jest zatkany?

Najpierw należy zobaczyć to właśnie wąż odpływowy jest odpowiedzialny za nieodpompowywania wody. By sprawdzić, czy ten element powoduje niewypompowywanie wody z pralki, należy nastawić cykl, a następnie ściągnąć zabezpieczenie na wężu. Jeżeli pomimo włączonej pralki z przewodu nie leci woda, oznacza to, że wąż jest zatkany. Warto także sprawdzić, czy wąż nie jest nigdzie zgięty bądź przyciśnięty.

Jak spuścić wodę z pralki, gdy zatkał się filtr?

Problem nieodpompowywania wody może być także związany z zatkanym filtrem (w pralkach ładowanych od przodu filtr zazwyczaj znajduje się na dole po prawej stronie). By dostać się do filtra, będziemy musieli zdjąć zaślepkę. Jeżeli nigdy bądź dawno nie zdejmowaliśmy zaślepki, może się okazać, że element jest bardzo zanieczyszczony.

Filtr mógł zostać zatkany z powodu dużej ilości zabrudzeń bądź skarpetki, czy tez innego drobnego elementu garderoby, która dostała się do filtra. Spuszczanie wody z pralki poprzez filtr zazwyczaj kończy się zalaniem podłogi, dlatego też, by zabezpieczyć się przed tym, powinniśmy rozłożyć ręczniki i szmaty bezpośrednio pod filtrem. Warto obok mieć kilka dodatkowych rzeczy, ponieważ może się okazać, że to, co podłożyliśmy, jest niewystarczające.

Jak spuścić wodę z pralki?
źródło: fixwerks.com

Przyczyny nieodpompowywania wody z pralki znajdziecie tutaj.

Jak spuścić wodę z pralki ładowanej od góry?

W pralkach ładowanych od góry filtr znajduje się zazwyczaj na prawym boku na dole. Tak jak w przypadku pralki ładowanej od przodu, musimy zdjąć zaślepkę, by się do niego dostać. Tak naprawdę postępowanie z zatkanym filtrem w obu rodzajach pralek jest takie samo.

Brak prądu- jak spuścić wodę z pralki?

W przypadku gdy pralka została odcięta od prądu, pod żadnym pozorem nie powinniśmy na siłę otwierać bębna pralki. Drzwiczki możemy otworzyć, dopiero gdy usłyszymy charakterystyczne kliknięcie. Nawet gdy pralka da nam sygnał, że możemy ją otworzyć, warto przez drzwiczki przyjrzeć się, czy woda została odpompowana z bębna pralki. Otworzenie pralki pełnego wody może skutkować zalaniem całej podłogi.