Najczęstsze błędy w pralkach Candy – jak naprawić awarie?

Nie zawsze mamy przy sobie instrukcje do naszej pralki i dlatego też zgromadziliśmy dla was najpopularniejsze błędy występujące w pralkach Candy. Wiele z błędów zostało pomiętych, ponieważ są one rzadkością, a to właśnie te niżej wymienione zdarzają się bardzo często.

Najczęstsze błędy w pralkach Candy

Najczęstsze błędy w pralkach Candy

źródło: candy-domestic.co.uk

BŁĄD E03 – błąd ten oznacza, że pralka nie wylewa wody – zapewne został zapchany filtr. W takiej sytuacji wystarczy, że go sprawdzimy i w razie potrzeby wyczyścimy, zazwyczaj ten błąd powoduje skarpetka, która się tam dostała bądź inna mała część garderoby. Jeżeli okaże się jednak, że pralka wylewa wodę, powodem występowania tego błędu może być zapchanie krućca hydrostatu, znajduje się on w dolnej części pralki, połączony jest on wężykiem do góry do okrągłej puszeczki z przewodami.

BŁĄD E05 – błąd oznacza uszkodzenie czujnika temperatury, w tym wypadku jedyne co możemy zrobić to wymienić go na nowy. Wymiana nie jest skomplikowana, jednak może lepiej zgłosić się do Technikan.pl, który zajmuje się takimi naprawami na co dzień i nie zaprzątać sobie tym głowy.

BŁĄD E07 – podczas tego błędu w przeciągu kilku minut pralka działa poprawnie, wiruje,  i pobiera wodę, dopiero po chwili wyłącza się i pojawia się błąd. Zapewne w tym wypadku pewna ze śrub przy silniku się obluzowała. Warto także sprawdzić:

  • Układ tacho
  • Okablowanie
  • Moduł
BŁĄD E14

źródło: candy-domestic.co.uk

Sprawdźcie także: Najczęstsze usterki w pralkach.

BŁĄD E14 – powodem usterki może być zarówno czujniki temperatury, jak i grzałki. W obydwóch wypadkach warto zgłosić usterkę do serwisu, tak aby poprawnie zdiagnozować usterkę.

BŁĄD E16 – jeżeli podczas tego błędu pralka nie wypompowuje wody oraz w połowie prania zatrzymuje się, to zapewne musimy wymienić grzałkę. Możemy także sprawdzić, czy nie ma nigdzie żadnego przebicia.

Jak widzicie z niektórymi usterkami, możecie sobie poradzić w bardzo prosty sposób, niektóre z nich wymagają dokładniejszego sprawdzenia i diagnozy. Jeżeli nigdy nie zajmowaliście się naprawą takich sprzętów, nie porywajcie się na nią samemu. Według Ciebie to nie są najczęstsze błędy w pralkach Candy? Daj nam o tym znać w komentarzu!

Latest Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *