Dlaczego kran kopie prądem?

kran kopie prądem, prąd w kranie, woda z prądem, kran razi prądem, woda w wannie kopie prądem

Wyczuwasz lekkie mrowienie dotykając kranu lub baterii łazienkowej? A może kran kopie prądem dość mocno? Jakie są przyczyny tego zjawiska i dlaczego nie należy go bagatelizować? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej.

Kran kopie prądem – co powoduje prąd w kranie?

Istnieje kilka przyczyn kopania prądem przez armaturę łazienkową. Dowiedz się, co może być powodem tego niecodziennego zjawiska.

Zalanie instalacji elektrycznej – gdy woda w wannie kopie prądem, powodem może być zalanie instalacji elektrycznej. Zwłaszcza w łazience, w której ściany i podłoga są przeważnie pokryte płytkami, wycieki mogą być niezauważalne.

Brak uziemienia – urządzenia elektryczne, które mają kontakt z wodą, w wyniku braku uziemienia mogą powodować, że czujemy elektryczny wstrząs podczas korzystania z baterii łazienkowej czy prysznica. Najczęściej winowajcą jest podgrzewacz wody, pralka lub zmywarka, dlatego warto sprawdzić, czy każde urządzenie ma uziemienie.

Przebicie elektryczne – być może doszło do mechanicznego uszkodzenia izolacji przewodów elektrycznych, co skutkuje tym, że kran kopie prądem .

Uszkodzone przewody – czy w ostatnim czasie przeprowadzałeś remont mieszkania lub wierciłeś ściany, mogąc naruszyć kable? Być może doszło do uszkodzenia lub przerwania jednego z nich.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Co ważne, prąd w kranie może pojawić się nawet wtedy, gdy stan domowej instalacji elektrycznej jest bez zarzutu. Powodem problemu może być bowiem uszkodzona elektryka w sąsiednim mieszkaniu lub w samym budynku. Problem nie dotyka wyłącznie mieszkańców budynków wielorodzinnych, ale również domów prywatnych.

Kran kopie prądem – czy woda z prądem jest niebezpieczna?

Woda z prądem jest niezwykle niebezpieczna, ponieważ grozi porażeniem. Nawet lekki dyskomfort w postaci lekkiego mrowienia może być niebezpieczny dla zdrowia. W zależności od natężenia prądu i czasu trwania narażenia może dojść do poważnych obrażeń, a nawet śmierci.

Jeśli zauważysz, że kran kopie prądem lub wywołuje lekkie mrowienie, nie zwlekaj i wezwij pogotowie elektryczne lub elektryka. Prąd w kontakcie z wodą, tak jak już wspomnieliśmy powyżej, może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Elektryk z uprawnieniami wykona pomiary instalacji elektrycznej i szybko znajdzie przyczynę problemu. Nie próbuj działać na własną rękę, ponieważ samodzielne próby naprawy mogą skończyć się tragicznie. Praca z prądem wymaga odpowiedniej wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi. Nasi doświadczeni elektrycy z pewnością podołają temu zadaniu, dlatego nie czekaj i już teraz zarezerwuj termin wizyty.

To może Cię zainteresować:

Dlaczego domofon trzeszczy?

Uszkodzony elektrozawór – objawy

Drobne naprawy remontowe – dlaczego warto je zlecić?

Dym z piekarnika – najczęstsze przyczyny

Bateria termostatyczna – czy warto ją kupić?

Drzwi ciężko się zamykają – co zrobić?

Podłączenie płyty indukcyjnej – o czym pamiętać?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca