Biały piekarnik – zalety i wady

biały piekarnik jaki wybrać, biały piekarnik zalety, biały piekarnik wady

Biały piekarnik to stosunkowo nowe rozwiązanie w kuchni, które cieszy się niemałym zainteresowanie. Jakie zalety i wady ma biały piekarnik? Na jaki biały sprzęt AGD warto zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej!

Biały piekarnik – zalety

W przeciwieństwie do jego czarnych odpowiedników, biały piekarnik sprawia mniejsze problemy z czyszczeniem. Nie widać na nim bowiem kurzu czy odcisków palców. Biały kolor jest niezwykle uniwersalny i współgra niemal z każdym stylem wnętrz, dopasowując się do frontów, blatów oraz elementów wykończenia. Podkreśli charakter zarówno kuchni w stylu skandynawskim, jak i retro, prowansalskim, rustykalnym czy shabby chic. Ponadto jest szczególnie polecany w niewielkich kuchniach, ponieważ optycznie powiększa pomieszczenie, odbijając światło.

Biały piekarnik – wady

Jasny piekarnik, choć prezentuje się niezwykle stylowo i rozjaśnia pomieszczenie, ma również wady. Z czasem urządzenie może zacząć się przebarwiać i przybrać żółty odcień. Dlatego warto wybierać sprzęt wysokiej jakości, odporny na wszelkie przebarwienia, aby biały piekarnik cieszył oczy przez lata. Dodatkowo wybierając biały sprzęt AGD należy mieć na uwadze fakt, że istnieją różne rodzaje bieli, dlatego najbezpieczniejszą opcją jest zakup sprzętów z jednej linii danego producenta. Dzięki temu unikniesz w kuchni chaosu aranżacyjnego, wywołanego zastosowaniem różnych odcieni bieli.

Jaki biały piekarnik wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele białych piekarników przodujących producentów. Poniżej prezentujemy kilka z nich. Jeśli szukasz idealnego urządzenia do kuchni, możesz spokojnie rozważyć ich zakup!

Piekarnik ELECTROLUX EZF5C50V SurroundCook

Posiada powłokę katalityczną, dzięki której czyści się samoczynnie w temperaturze 250 stopni Celsjusza. Poprzez zastosowanie technologii Even Cooking wyposażonej w wentylator rozprowadzający równomiernie gorące powietrze, możliwe jest pieczenie potraw w temperaturze o 20% niższej niż w przypadku tradycyjnych piekarników. Cena od 1147 złotych.

Biały piekarnik GORENJE BO76SYW Simplicity

Piekarnik zapamiętuje temperaturę dla każdego zapisanego programu. Znajdziemy tu wygodne czyszczenie parowe AquaClean. Urządzenie zatrzymuje ciepło wewnątrz komory i pozostawia chłodne fronty drzwiczek dzięki technologii CoolDoor. Cena od 1407 złotych.

Piekarnik WHIRLPOOL AKZM 8420 WH

Dzięki technologii 6. zmysłu piekarnik dobiera parametry pieczenia na podstawie wagi potrawy. Z kolei funkcja Cook3 umożliwia przygotowywanie trzech potraw jednocześnie. Czyszczenie piekarnika – hydroliza, odbywa się bez zastosowania detergentów, dzięki pomocy pary wodnej. Cena od 1489 złotych.

Biały piekarnik to ciekawe i niecodzienne rozwiązanie w kuchni. Warto jednak wybierać urządzenia wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby uniknąć ich żółknięcia. Wtedy będzie stanowić ozdobę kuchni przez wiele lat!

Twój piekarnik nie działa? Szukasz fachowca do jego naprawy? Wybierz nasz serwis AGD i przekonaj się, że naprawa urządzeń gospodarstwa domowego to nasza specjalność!

Przeczytaj także:

Dym z piekarnika – poznaj najczęstsze przyczyny

Wyposażenie AGD (i nie tylko) energooszczędnego domu

Kampania LikeABosch