Woda w pojemniku na płyn do płukania

woda w przegrodzie na płyn do płukania, woda stoi w przegrodzie na płyn, woda stoi w pojemniku na płyn

W Twojej pralce zostaje woda w pojemniku na płyn do płukania po praniu? Sprawdź co jest najczęstszą przyczyną takiego problemu i jak się go pozbyć.

Woda w pojemniku na płyn do płukania – winne zanieczyszczenia

Podczas prania w bębnie, filtrach czy przegrodach na proszek i płyn do płukania gromadzą się różne zanieczyszczenia, jak na przykład mydliny, włosy, drobne strzępki materiałów czy elementy odzieży, jak choćby guziki. Nagromadzony brud powoduje, że pralka nie działa jak należy i może prowadzić do zalegania wody w pojemniku na płyn do płukania. Dlatego warto raz na jakiś czas wyczyścić poszczególne elementy oraz nastawiać puste pranie z wykorzystaniem wysokiej temperatury.

Woda w pojemniku na płyn do płukania – brudna przegroda na proszek

Być może woda stojąca w przegrodzie na płyn to wina pojemnika na proszek znajdującej się tuż obok. Zbrylone resztki proszku tamują odpływ płynu. Dlatego warto czyścic przegrodę na proszek co kilka prań. Należy pamiętać o wycieraniu pojemnika do sucha, ponieważ wilgotne środowisko stanowi świetną pożywkę dla pleśni i grzybów, co może z kolei skutkować brzydkim zapachem z pralki przenikającym na odzież.

Woda w pojemniku na płyn do płukania – wylot wody

Zastoje wody w pojemniku na płyn do płukania to efekt zatkanego wylotu wody. Brak odpowiedniej pielęgnacji pralki prowadzi do odkładania się zanieczyszczeń i kamienia, co mocno ogranicza lub zupełnie blokuje przepływ wody. Warto raz na 2 miesiące używać środków okamieniających lub zastosować domowe środki o podobnym działaniu, taki jak ocet czy soda.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Woda w pojemniku na płyn do płukania to zwykle efekt naszych zaniedbań. Regularne odkamienianie i czyszczenie pralki sprawi, że urządzenie będzie mniej awaryjne, a efekty prania w pełni zadowalające. Warto również kupić dodatkowy zbiorniczek na płyn. Nie zawsze jest elementem wyposażenia pralki, a pozwoli uniknąć gromadzenia się wody w przegrodzie na płyn.

Twoja pralka nie włącza się lub nie dopiera ubrań? Skorzystaj z naszej oferty naprawa pralek i ustal dogodny termin wizyty. Pojawimy się u Ciebie punktualnie i dokonamy naprawy w kilka chwil.

Przeczytaj również:

Co zrobić, gdy pralka skacze?

Czym grozi przeciążanie pralki?

Plamy na ubraniach po praniu

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca