Dlaczego pralka robi dziury w ubraniach?

dlaczego pralka robi dziury w ubraniach, pralka dziurawi ubrania, pralka niszczy ubrania

Ciężko wyobrazić sobie życie bez tak przydatnego urządzenia, jakim jest pralka. Niestety czasami zdarza się, że po wyjęciu ubrań z pralki są na nich widocznie dziury, zaciągnięcia lub zadziory. Dlaczego pralka robi dziury w ubraniach? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej.

Elementy w bębnie

Zanim wezwiesz fachowca, sprawdź dokładnie wnętrze pralki. Czasami to nie pralka robi dziury w ubraniach, a element, który nieopatrznie dostał się do wnętrza bębna, zaczepiając się o jego ścianki. Może to być wsuwka, drut od stanika czy inny ostry przedmiot, niszczący odzież w trakcie prania.

Pralka robi dziury w ubraniach – połamane zabieraki

Jeśli zauważysz na ubraniach zaciągnięcia, zajrzyj do wnętrza pralki. Zdarza się, że plastikowe zbieraki ułamują się i twarde, ostre elementy plastiku niszczą ubrania. Sprawdź, czy zbieraki nie uległy ukruszeniu, jeśli tak, należy wymienić je na nowe.

Uszkodzony bęben pralki

Pralka robi dziury w ubraniach, gdy na powierzchni bębna powstają wybrzuszenia. Podczas prania zaczepiają one o materiał, powodując jego rozciąganie i dziurawienie. Przyjrzyj się powierzchni bębna, jeśli zauważysz na niej charakterystyczne zadziory, należy je spiłować tak, aby przestały być ostre i nie uszkadzały prania.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pralka robi dziury w ubraniach – zużyty kołnierz

Być może Twoja pralka dziurawi ubrania z powodu zżytego fartucha, zwanego kołnierzem. To gumowy element, który oddziela wnętrze bębna. Tkaniny mogą dostawać się tam w trakcie prania i ulegać uszkodzeniu. Na szczęście jest możliwa wymiana tego elementu na nowy.

Już wiesz, dlaczego pralka robi dziury w ubraniach. Przyczyn takiej usterki może być co najmniej kilka, jednak nie jest to bardzo poważna usterka i wymiana poszczególnych elementów powinna przynieść poprawę. Jeśli chcesz, aby Twoim urządzeniem zajął się profesjonalny serwis AGD, z pewnością zainteresuje Cię nasza naprawa pralek. Oferujemy wsparcie najlepszych specjalistów oraz błyskawiczne terminy wizyt.

To może Cię zainteresować:

Pralka nie odprowadza wody

Pralka brudzi ubrania? Sprawdź dlaczego!

Mata pod pralkę – dlaczego warto rozważyć jej zakup

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca