Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro

Mata pod pralkę – Dlaczego warto rozważyć zakup?

mata pod pralkę

Antywibracyjna mata pod pralkę to tani i wyjątkowo efektywny sposób na zminimalizowanie potencjalnych strat w naszej łazience. Zauważyłeś, że Twoja pralka skacze lub wydaje nienaturalnie głośne dźwięki? Ten prosty wynalazek sprawi, że dyskomfort powodowany nieprawidłowym działaniem pralki zniknie jeszcze tego samego dnia. Pochłanianie wibracji? Zwiększenie stabilności? Obniżenie poziomu hałasu? Dowiedz się, dlaczego mata pod pralkę to Twój nowy najlepszy przyjaciel!

Mata pod pralkę — Podstawowe informacje

Antywibracyjna mata pod pralko-suszarkę lub pralkę to po prostu cienka podkładka, wykonana z materiałów, które zapewniają dodatkową stabilizację urządzenia, przy okazji zmniejszając poziom hałasu podczas prania. Dwoma podstawowymi materiałami, z których powstaje mata to pianka amortyzująca i guma. Maty pod pralkę wykonane z gumy są twardsze, dlatego lepiej utrzymują pracującą pralkę na swoim miejscu. Podkładki z pianki są delikatniejsze i bardziej miękkie, ale w niczym nie ustępują swojemu gumowemu kuzynostwu. Są natomiast nieco droższe.

Kiedy wyposażyć się w matę pod pralkę?

Zakup kolejnego elementu wyposażenia łazienki powinien być dobrze usprawiedliwiony, dlatego poniżej wypisaliśmy wszelkie zalety mat antywibracyjnych pod pralki Bosch, pralki Samsung, a nawet pralki Amica. Kiedy zakup maty okaże się opłacalny?

  • Pralka powoduje zbyt duży hałas podczas wirowania ubrań w końcowej fazie programu prania.
  • Drgająca pralka odbija się od otaczających ją szafek i półek, często skutkując pęknięciami i uszkodzeniami zabudowy łazienki.
  • Skacząca pralka powoduje pęknięcia podłogi i uszkodzenia kafelków.
  • Mocne drgania pralki powodują uszkodzenie łożysk i bębna. Warto zaznaczyć, że urządzenia stojące na twardych powierzchniach częściej ulegają awariom.

Mata pod pralkę a zmniejszanie ryzyka awarii

Oprócz zmniejszania poziomu hałasu i ratowania kafelek w łazience jedną z największych zalet maty pod pralkę jest… znaczące przedłużenie żywotności sprzętu. Rytmiczne uderzanie pralki o podłogę zwiększa prawdopodobieństwo awarii ruchomych części np. bębna i łożysk. Prawidłowa stabilizacja urządzenia, właśnie poprzez postawienie pralki na macie antywibracyjnej, oszczędzi Ci dodatkowych wydatków na naprawę pralki lub zakup nowego sprzętu. Mata pod pralkę to idealne rozwiązanie dla właścicieli starszych pralek, w których wymiana zużytych łożysk jest często niemożliwa.

Jak podłożyć podkładkę antywibracyjną pod pralkę?

Montaż maty jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Podłożenie podkładki wygłuszającej nie powinno zająć nam więcej niż kilka minut. Wsuń matę pod pralkę w zabudowie lub pralkę wolnostojącą. W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa użytkowania, pozostaw nieco wolnej przestrzeni po bokach pralki. Dzięki temu zabiegowi, pralka nie zsunie się podczas intensywnego prania. Co dalej? Właściwie to już — nasza łazienka została uratowana. Chyba nie musimy przypominać, że podkładanie maty w czasie prania nie jest najlepszym pomysłem…?

Mata pod pralkę — Czym kierować się podczas zakupów?

Antywibracyjne maty pod pralki Bosch, czy pralki Samsung różnią się jedynie grubością, materiałem wykonania i wymiarem. Wybór odpowiedniego rozmiaru pozostawiamy Wam, natomiast kwestia grubości i materiału jest nieco bardziej skomplikowana. Zanim wyposażysz się w matę pod pralkę zwróć uwagę czy materiał, z którego została wykonana, jest odporny na wilgoć i wytrzyma ciągłe naprężanie. Zarówno mata z gumy, jak i mata z pianki sprawdzą się tu fenomenalnie. Co do grubości, większość producentów pralek np. Bosch, Amica i Samsung, zalecają zakup maty o co najmniej 1 centymetrze grubości. Cieńsze podkładki mogą nie spełniać swojego podstawowego zadania.

Ile kosztuje podkładka pod pralkę?

Jeśli chodzi o inwestycje w bezpieczeństwo naszej łazienki – nigdy nie oszczędzamy. Na całe szczęście, zakup maty pod pralkę nie jest kolosalnym wydatkiem, który w znaczący sposób uszczupli nasz domowy budżet. Ceny antywibracyjnych mat pod pralki wahają się od 40 do 80 złotych. Wszelkie różnice w cenie biorą się z zastosowania różnych materiałów oraz różnicy w wymiarach poszczególnych podkładek. Koszt kilkudziesięciu złotych jest natomiast naprawdę niewielkim nadszarpnięciem budżetu, biorąc pod uwagę liczne zalety maty.