Uszkodzony elektrozawór – objawy

uszkodzony elektrozawór w zmywarce, uszkodzony elektrozawór zmywarki

Jednym z kluczowym podzespołów w zmywarce jest elektrozawór. Jakie są przyczyny awarii tego elementu urządzenia? Jak objawia się uszkodzony elektrozawór? Przeczytaj nasz wpis i wzbogać swoją wiedzę!

Uszkodzony elektrozawór – przyczyny

Elektrozawór odpowiada za dopływ wody, dlatego jest tak ważny dla działania zmywarki. Zazwyczaj problemem, który ma bezpośredni wpływ na działanie elektrozaworu, jest zbyt twarda woda. Osadzający się na elektrozaworze kamień zaburza jego działanie i może powodować trudności z działaniem urządzenia. Niekiedy powodem jest także zbyt niskie ciśnienie wody, które jest niezbędne do prawidłowej pracy elektrozaworu. A jak objawia się uszkodzony elektrozawór? Poniżej znajdziesz najczęstsze objawy.

Niedomyte naczynia

Zazwyczaj awaria elektrozaworu objawia się niedomywaniem naczyń. Zły przepływ wody uniemożliwia usunięcie zanieczyszczeń i powoduje, że po wyjęciu ze zmywarki talerze są niedomyte.

Uszkodzony elektrozawór – zbiera się woda na dnie

Jeśli elektrozawór zaciął się w ustawieniu otwartym, na dnie zmywarki może zbierać się woda. Taka usterka wymaga szybkiej reakcji, ponieważ może skończyć się wylewaniem wody ze zmywarki oraz dużymi rachunkami. Większe zużycie wody także może zwiastować problemy z elektrozaworem. Jeśli jest on nieszczelny, woda dostaje się w zbyt dużej ilości do zmywarki.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka nie pobiera wody

Ponieważ elektrozawór odpowiada za dopływ wody, taka awaria jest bardzo częsta w przypadku jego uszkodzenia. Zamiast napływu wody, słychać buczenie z wnętrza urządzenia, a cykl nie rozpoczyna się.

Uszkodzony elektrozawór objawia się na kilka sposobów. Oczywiście inne podzespoły mogą również dawać podobne objawy, dlatego, jeśli chcesz wykluczyć uszkodzenie innych elementów zmywarki, wybierz nasz serwis AGD. Nasi fachowcy posiadają wiele części zamiennych oraz mają wieloletnie doświadczenie w naprawie urządzeń wszystkich producentów, dlatego bez trudu usuną usterkę w Twojej zmywarce.

To może Cię zainteresować:

Zmywarka z połową załadunku – czy warto kupić?

Spalona grzałka w zmywarce – objawy

Niedomyte naczynia w górnym koszu zmywarki – jaka przyczyna?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca