Uszkodzony fartuch pralki – najczęstsze objawy

uszkodzony fartuch pralki, uszkodzony fartuch do pralki, uszkodzony fartuch w pralce

Fartuch w pralce ma na celu jej uszczelnianie. Osadzają się na nim również detergenty. Zdarza się, że ulega on jednak awarii, dając dość specyficzne sygnały. Jak objawia się uszkodzony fartuch w pralce?

Nieprzyjemny zapach

Uszkodzony fartuch przepuszcza resztki płynu, mokre nitki i inne elementy garderoby, które zaczynają gnić. Bakterie dostają się do ubrań podczas kolejnych cyklów prania powodując nieprzyjemny zapach na odzieży po jej wyjęciu z bębna. Brzydka won może wydobywać się również z wnętrza pralki, gdy urządzenie nie jest uruchamiane. Nagromadzona brud i zniszczona guma fartucha sprawiają, że nieprzyjemna woń roznosi się po całej łazience.

Znikająca odzież a uszkodzony fartuch

Zdarza Ci się, że po praniu znikają majtki, rajstopy lub skarpety? To świadczy o nieszczelności fartucha i odzież ląduje pod nim. Dodatkowo może się uszkodzić, dlatego należy działać dość szybko, ponieważ problem będzie się pogłębiać.

Wyciek wody

Uszkodzony fartuch może wpływać także na nieszczelność bębna, przez co woda wydostaje się na zewnątrz. Ponadto na wyciek są narażone także inne podzespoły, więc jeśli zauważysz wodę na podłodze, nie bagatelizuj problemu.

Awaria fartucha może objawiać się na kilka sposobów. Warto zająć się od razu naprawą urządzenia, ponieważ niektóre nieprawidłowości w działaniu wymagają szybkiej reakcji. Jeśli chcesz, aby urządzeniu przyjrzał się dobry serwis AGD, skorzystaj z naszych usług. Przekonaj się, że naprawa pralek to nasza specjalność, rezerwując termin już teraz!

To może Cię zainteresować:

Dlaczego pralka nie grzeje wody?

Kamień w pralce – jak go usunąć domowymi sposobami?

Dlaczego nie działa grzałka w pralce?