Zmywarka z połową załadunku – czy warto kupić?

zmywarki z połową załadunku, zmywarka połowa załadunku, zmywarka bosch połowa załadunku, zmywarka electroluz połowa załadunku, zmywarka beko połowa załadunku, zmywarka teka połowa załadunku

Ostatnio bardzo popularna stała się zmywarka z połową załadunku. Co to dokładnie oznacza? Czy warto kupić sprzęt z taką funkcją? Jakie zmywarki z połową załadunku warto wziąć pod uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie!

Zmywarka połowa załadunku – co to znaczy?

Coraz więcej producentów posiada w swojej ofercie urządzenia z tą funkcją. Umożliwia ona energooszczędne zmywanie naczyń w zmywarce, dostosowując ilość wody do załadunku. Dzięki temu nie ma konieczności zapełniania kosza zmywarki przez kilka dni. Co więcej, naczynia nie muszą być ułożone w jednym koszu, jak ma to miejsce w przypadku funkcji zmywania strefowego w niektórych zmywarkach.

Zmywarka połowa załadunku – czy warto?

Bez wątpienia jest to ciekawa propozycja dla singli i małych rodzin, którym ciężko jest zapełnić zmywarkę brudnymi naczyniami. To dobra opcja dla wszystkich osób, które nie lubią zalegania nieumytych talerzy w zmywarce przez kilka dni, zanim uda się im zapełnić oba kosze. Pomimo częstszego zmywania z funkcją połowy załadunku, nie wpływa to na wyższe rachunki, ponieważ urządzenie dostosowuje ilość wody do wsadu.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych zmywarek z funkcją połowy załadunku, które cieszą się dobrymi ocenami konsumentów.

Zmywarka z połową załadunku Bosch SGV4HVX37E

Ta zmywarka z połową załadunku to ciche urządzenie, z hałasem utrzymującym się na poziomie 44 dB. Średnie zużycie wody na cykl wynosi 9,5 litra. Jest to sprzęt o szerokości 60 cm, mieszczący 13 kompletów. Dzięki automatyce sensorowej AquaSensor urządzenie dopasowuje temperaturę i ilość wody oraz czas mycia do poziomu zabrudzenia oraz wielkości wsadu. W zmywarce Bosch znajdziemy również dożywotni, elektroniczny system zabezpieczający przed zalaniem mieszkania – AquaStop.

Zmywarka Electrolux EEM69310L

Zmywarka Electrolux z połową załadunku jest również urządzeniem o szerokości 60 cm, a dzięki przemyślanej budowie pozwala umyć aż 15 kompletów. Urządzenie posiada program Auto, który dostosuje zużycie wody i energii do ilości i stopnia zabrudzenia naczyń. Dzięki funkcji ExtraHygiene usuwa do 99,99% bakterii. Ponadto zmywarka Electrolux posiada specjalne ramię Stallone Satelite Clean, które myje naczynia trzy razy skuteczniej niż standardowe rozwiązania.

Zmywarka TEKA DFI44700

Zmywarka Teka z połową załadunku to propozycja dla osób, które potrzebują mniejszej zmywarki o szerokości 45 cm. Pomimo rozmiarów, mieści do 10 kompletów naczyń. Ma aż 7 programów, w tym dwa szybkie – 30 i 60 minut. Urządzenie posiada system czujników Smart Sensor, które mierzą stopień zabrudzenia oraz ilość naczyń, dopasowując odpowiednie parametry zmywania. Oprócz systemu zabezpieczającego przed zalaniem – AquaStop, zmywarka jest wyposażona w specjalny czujnik AquaSafe. Znajduje się na dnie zmywarki i chroni przed wyciekami wody.

Zmywarka połowa załadunku Beko DIN28431

Jest to najcichsze urządzenie w naszym dzisiejszym zestawieniu, ponieważ generuje hałas na poziomie 42 dB. Mieści 14 kompletów i zużywa średnio 9,5 litr wody na cykl. Umiejscowione na dnie zmywarki ramię AquaIntense pozwala umyć naczynia 5 razy dokładniej niż w przypadku innych rozwiązań. Urządzenie posiada innowacyjny trzeci kosz modułowy, pozwalający na rozmieszczenie naczyń i sztućców według własnych potrzeb. Dodatkowo na uwagę zasługuje podświetlenie komory zmywarki, co jest szczególnie przydatne głównie w nocy i wieczorem. Dzięki specjalnym zawiasom FlexFit można otworzyć drzwi zmywarki na dowolną szerokość.

Zmywarka z połową załadunku to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które wolą nastawiać cykl mycia częściej, z mniejszą ilością załadunku. Dodatkowo dzięki dopasowaniu programu do zabrudzenia i ilości naczyń nie podnosi to rachunków za energię i wodę. Jeśli szukasz hydraulika lub złotej rączki do podłączenia zmywarki z połową załadunku, koniecznie skorzystaj z naszej oferty.

Przeczytaj również:

Środki do zmywarek

Co prowadzi do uszkodzenia zmywarki?

W zmywarce stoi woda