Co jest lepsze do zmywarki, tabletki czy płyn ?

proszek do zmywarki

Zmywarka jest urządzeniem, które jest w każdym domu. Wszyscy marzymy o czystych naczyniach i aby szkło było błyszczące. Szukamy idealnego preparatu, który poradzi sobie nawet z najbardziej brudnymi naczyniami. Co jest lepsze do zmywarki, tabletki czy płyn ?

Tabletki do zmywarki

Na rynku dostępne są tabletki do zmywarek różnych firm, więc wybór jest naprawdę spory. Można kupić tabletki z funkcją myjącą, a osobno dokupić, nabłyszczacz i sól, czy środek chroniący. Na rynku dostępne są także  takie, które mają w sobie już nabłyszczacz, sól i środek chroniący zmywarkę przed osadzeniem się kamienia (to wszystkie te tabletki 3 w 1, lub 4 w 1). Ważne, aby tabletka była zapakowana w folię, która rozpuszcza się w trakcie mycia w odpowiedniej temperaturze. Dzięki opakowaniu chronimy naszą skórę przed niewłaściwym działaniem środków chemicznych zawartych w tabletkach.

Przedstawiamy kilka propozycji tabletek do zmywarki:

Tabletki Fairy Platinum-te tabletki łączą ze sobą funkcję mycia i funkcję soli. Tabletki opakowane są w folię ochronną, która pod wpływem wysokiej temperatury się rozpuszcza. Dzięki temu dłonie nie mają kontaktu z silnie skoncentrowanymi środkami chemicznymi. Tabletki Fairy Platinum składają się z trzech różnych płynów:

  • Płyn żółty– nadaje przyjemny, cytrynowy zapach.
  • Płyn granatowy– jego zadaniem jest mycie naczyń, nabłyszczenie ich, nadanie im metalicznego połysku i dodatkowo zawiera funkcje soli i chroni szkło.
  • Płyn niebieski– zawiera system ochrony i czyszczenia zmywarki. Dzięki niemu nasza zmywarka ogranicza pozostawianie tłuszczu na rurach, filtrach i urządzeniach natryskowych.

Cena, ok. 52 zł za 63 tabletki

Zobacz także jak zrobić tabletki do zmywarki: tutaj.

Co jest lepsze do zmywarki, tabletki czy płyn ?
źródło: bz-berlin.de

Tabletki Efecto Total all in one– są wyposażone we wszystkie funkcje, które są potrzebne, aby zmywarka w pełni efektywnie umyła nasze brudne naczynia. Dodatkowo chronią one zmywarkę przed osadzaniem się tłuszczu na elementach takich jak rury i filtr. Zawarte środki myjące w tabletce Efecto Total doskonale radzą sobie z tłuszczem, śladami po kawie, oraz trudnymi do usunięcia zeschniętymi resztkami jedzenia. Posiadają też funkcje soli zmiękczającą wodę i płyn nabłyszczający. Dodatkowym plusem używania tych tabletek jest funkcja ochrony stali, srebra i szkła.

Pamiętajmy jednak, że nie należy zrywać folii rozpuszczalnej, w której są zapakowane tabletki.

Cena za ok. 55 zł za 60 tabletek

Finish Calgonit Quantum Power Ball– posiadają specjalne składniki, które doskonale sprawdzają się przy myciu bardzo zabrudzonych naczyń z plamami tłuszczu. Świetnie usuwają zacieki i smugi. Bardzo dobrze nadają się do mycia kieliszków i wszelkiego rodzaju szkła. To dzięki funkcji ultrashine tabletki te zapewniają połysk i nabłyszczanie naczyń.

Cena ok. 58, 99 za 100 sztuk

O czym należy pamiętać stosując tabletki do zmywarki?

Pamiętajmy, aby dobrać odpowiednie tabletki do naszych potrzeb. Nie trzeba stosować tabletek o dużej mocy, jeśli w naszej zmywarce znajdują się tylko szklanki, kubki po kawie i herbacie. Tabletek o większej sile działania używamy przy zmywaniu brudnych, zaschniętych, tłustych talerzy. Nie zaleca się używania tabletek przy krótkim programie i niskiej temperaturze. Poprzez niską temperaturę tabletka nie rozpuści się i na naczyniach pozostaną jej resztki.

Jeżeli w Twoim mieszkaniu woda jest bardzo twarda i mimo wybrania tabletek z funkcją soli- zaleca się stosować dodatkowo sól.

tabletki do zmywarki
źródło: kuhniclub.ru

Co jest lepsze do zmywarki, tabletki czy płyn ?

Płyn, czy tabletka ?

Większość z nas używa zazwyczaj tabletek do zmywarek lub proszku. Coraz częściej jednak w użytkowaniu sprawdzają się żele i płyny do zmywarek. Po pierwsze świetnie się rozpuszczają, nawet na krótkim programie (30 minut). Nie zostawiają osadu ani smug na szklankach i naczyniach. Żele i płyny do zmywarek są zdecydowanie bardziej oszczędne i ekonomiczne, ponieważ dodajemy ich tyle, ile uważamy za słuszne (np. na krótki program dodajemy tylko połowę porcji, co na program długi). Idealnie się rozpuszczają, czyszczą nawet 3-dniowe brudne talerze.

Płyny/żele do zmywarek

Somat Perfekt Gel- Zapewnia perfekcyjny efekt. Świetnie nabłyszcza i chroni naszą zmywarkę przed osadzaniem się kamienia. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu i oszczędny w użyciu. Dzięki płynnej postaci żelu/płynu bardzo szybko rozpuszcza się, co powoduję, że od pierwszych minut pracy zmywarki uwalnia on wszystkie składniki myjące, które są w nim zawarte. Używając płynów lub żeli Somat Perfekt Gel, nie ma konieczności używać dodatkowo soli i nabłyszczacza.

Finish Żel Shine Protect-Płyn ten skutecznie eliminuje powstawanie zacieków na umytych naczyniach. Dzięki formule Calcium Blocer przeciwdziała osadzaniu się kamienia z wodu. Dodatkowo:

  • nadaje wyjątkowy połysk
  • zapobiega powstaniu zacieków
  • formuła Calcium Blocer
  • ułatwia wysychanie naczyń

Bez względu na to, co wybierzemy do naszej zmywarki, tabletki, czy płyn- trzymajmy się wytycznych.