Spis treści
Piekarnik, jaki wybrać? Dziś piekarnik już nie służy jedynie do pieczenia tradycyjnego, dzięki rozwojowi techniki jego zastosowanie znacząco się powiększyło. Tutaj dowiesz się na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego piekarnika.
Najbardziej przydatne funkcje piekarnika
Pieczenie tradycyjne znaczy to, że grzałki grzeją z góry i dołu. Potrawy przy pieczeniu w ten sposób, najlepiej kłaść pośrodku. Ta funkcja jest idealna przy pieczeniu pizzy, chleba czy też ciast np.: szarlotki.
Piekarnik z termoobiegiem
Termoobieg – jest bardzo przydatną funkcją piecze z góry, dołu i do tego rozprowadza ciepło po całym piekarniku. Jest idealny, kiedy masz ochotę np. na pieczone ziemniaczki z małą ilością tłuszczu oraz mięso, a nie masz czasu na oddzielne pieczenie. Dzięki pieczeniu z wykorzystaniem tej funkcji twoje danie będzie gotowe szybciej, niż przy pieczeniu tradycyjnym.
Piekarnik z funkcją grilla
Grill (opiekacz) – przydaje się, gdy chcesz by twoje potrawy były kruche, ale nie wysuszone. W niektórych piekarnikach można wybrać opcje mocny grill albo średni grill. Funkcja mocny grill pozwala na pieczenie większych dań, nadaje się np. do zapiekanek makaronowych, natomiast średni grill do potraw małych rozmiarów np. hot dogów.
Prowadnice teleskopowe w piekarniku
Prowadnice teleskopowe – dzięki tej funkcji prawdopodobieństwo, że się oparzysz, gdy będziesz wyciągać swoją potrawę jest bardzo małe, nie ma konieczności wkładania całych rąk do piekarnika, bo wystarczy wysunąć blaszkę dzięki tym właśnie prowadnicą.
Piekarnik z termostatem
Termostat jest niezbędny do utrzymania stałej temperatury. Dzięki niemu nie musisz stać już przy piekarniku w obawie, że twoje ciasto przypali się przez zbyt długie pieczenie.
Podświetlony panel sterujący piekarnika
Podświetlony panel sterowania dzięki temu widzisz funkcje nawet przy zgaszonym świetle. Dodatkowo nadaje kuchni nowoczesności i eleganckiego wyglądu.
Piekarnik z funkcją pary
Wytwarzanie pary dobrze wiadomo, że warzywa czy mięsa parowane są najzdrowsze, parowanie pozwala na zatrzymanie się witamin i soli mineralnych, niektórych mięs nie trzeba nawet dosalać, bo jak wiadomo, że sól występuje w nich naturalnie, więc funkcja parowania pozwala także na zatrzymanie soli.