Czym kierujemy się kupując sprzęty AGD, a czym kierować się powinniśmy?

Jak wiadomo, zakup sprzętów AGD czasami uwarunkowany jest ceną, dostępnością, czy też poleceniem. Przyjrzyjmy się bliżej, czym kierujemy się przy zakupie sprzętów AGD, a czym się powinniśmy kierować.

AGD
źródło: marketinsight.it

Czym kierujemy się kupując sprzęty AGD?

Zakupy związane z AGD nie należą do codzienności. Produkty takie jak pralki, lodówki, czy mikrofalówki kupujemy rzadko i zazwyczaj są to zakupy nieplanowane z góry, dlatego też kupując je, popełniamy wiele błędów. Jak wskazują przeróżne ankiety, czy też badania większość zakupów wykonujemy na oślep i nie zbieramy żadnych informacji.

W ostatnim czasie duże znaczenie ma opinia tak zwanych influencerów, to właśnie najczęściej z ich polecenia kupujemy różne produkty, na dalszy plan zeszły opinie rodziny, czy znajomych. Czy ten trend jest dla nas dobry? Nie, zawsze. Niekiedy influencerzy polecają nam coś z powodu kontraktów reklamowych i niekoniecznie ten produkt został przez nich sprawdzony. Warto też spojrzeć na to z drugiej strony, jeżeli polecany produkt przez influencera będzie zły, straci on na swojej wiarygodności. Dlatego też warto czasami kierować się opiniami ludźmi z Internetu, jednak warto także zasięgnąć opinii z innych źródeł to dam nam większą pewność, że produkt sprosta naszym oczekiwaniom.

Kolejną rzeczą, jaką kierujemy się podczas zakupu, są opinie w Internecie bezpośrednio pod produktami, czy też na specjalnych porównywarkach. Zazwyczaj średnia tych ocen pozwala nam na uzyskanie prawdziwej opinii o produkcie, dlatego też bez problemu możemy sprawdzać informacje, jakie możemy tam znaleźć, mogą nam pomóc w zakupie sprzętu.

Coraz mniej osób decyduje się na jakiś zakup produktu, który jest mocno reklamowany. Większość osób uważa reklamę za niewiarygodne źródło informacji. Najmniejszym powodzeniem cieszą się reklamy w telewizji. Chociaż reklamy nie mają dużego wpływu, a nawet mogą zniechęcić, to opisy produktów na stronie producenta mają spore znaczenie, czy będziemy zainteresowani produktem, czy też nie. Można powiedzieć, że jest to dobre podejście bo jak wiadomo w reklamie nikt nam nie pokaże wad produktów.

Czym kierujemy się kupując sprzęty AGD
źródło: adressbuch-naturschutz.de

Oczywiście kupując pralki, czy też inne sprzęty kierujemy się ich funkcjami, czy dodatkowym wyposażeniem, czy jest to dobre posunięcie? Niekoniecznie, na przykład pralka, który wyposażona jest w nowoczesną technologię, która wypierze naszą pralkę w innowacyjny sposób i ma być przy tym energooszczędna, zazwyczaj tylko z nazwy jest tak rewolucyjny, dlatego też powinniśmy dokładnie sprawdzać, parametry pralek takie jak pobór wody, czy też energii, aby mieć pewność, że sprzęt sprosta naszym oczekiwaniom.

Podsumowując czym kierować się, a czym nie kierować się przy zakupie sprzętu AGD?

Opinie – zarówno rodziny, jak i te w internecie – jak najbardziej na tak, warto jednak złożyć je w jeden i na ich podstawie wybierać sprzęty, pojedyncze opinie nie zawsze są wiarygodne.

Opisy produktów – te na stronie producenta, jak i w sklepie powinny mieć dla nas znaczenie, jednak nie możemy wierzyć we wszystkie zapewnienia, a na informacje, które możemy zweryfikować jak np. parametry.

Cena – cena jest ważnym elementem ale nie zawsze wyższa cena oznacza lepszy sprzęt.