Wyspa kuchenna, jakie AGD się sprawdzi?

Tradycyjnymi sprzętami, jakie umieszczamy na wyspie, są okap, płyta, czy zlewozmywak. Niektóre nowe sprzęty AGD zostały wprost stworzone do tego, aby znalazły się na wyspie kuchennej. Jakie więc AGD sprawdzi się na wyspie?

Jakie więc AGD sprawdzi się na wyspie?

wyspa kuchenna agd

źródło: pixabay.com

Wyspa jest miejscem, w którym sprawdzi się większość urządzeń do zabudowy. Urządzenia, jakie zamontujemy na wyspie, powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale także łatwo się czyścić, ponieważ jest o miejsce, które wymaga częstego sprzątania.

Okap, jaki będzie współgrał z naszą wyspą to okap sufitowy. Okap sufitowy jest urządzeniem, które jest wysoce przystosowane do zamontowania go nad wyspą. Na rynku znajdziemy kilka rozmiarów okap, najpopularniejszy to 60 cm, okap, jaki wybierzemy, powinien pasować rozmiarem do płyty, powinien być na całej jej długości i szerokości.

Płyta kuchenna, jaką wybierzemy na naszą wyspę, może być zarówno elektryczna, gazowa, jak i ceramiczna, nie ma to większego znaczenia. Decydując się na elektryczną, pamiętajmy o tym, że niektóre z materiałów lepiej przewodzą prąd, więc jeżeli mamy meble z takiego materiału lepiej z niej zrezygnować. Płyta do zabudowy także znajdziemy w różnych rozmiarach. To jaki rozmiar wybrać powinien być zależny od tego, jak często i jak dużo gotujemy. Niektóre wyspy mają już wbudowane płyty, lepiej jednak jest samemu taką zamontować.

kitchen-1689966_960_720

Ostatnim już urządzeniem, jakie może znaleźć się na wyspie, jest zlewozmywak, możemy wybrać jedno lub dwukomorowy. Jeżeli mamy zmywarkę w zupełności wystarczy nam jednokomorowy. Tak jak w przypadku płyty i okapu rozmiar powinien być dopasowany do naszych potrzeb. To, z jakiego materiału będzie nasz zlewozmywak, powinno być zależne od naszego wystroju, wszystko, co będzie znajdować się na naszej wyspie, powinno do siebie pasować. Pamiętajmy także, żeby taki zlewozmywak był łatwy w czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *