Obalamy mity – suszarka do ubrań

Suszarki do ubrań stają się coraz popularniejsza. Niestety nadal na temat tego urządzenia krążą negatywne opinie. Czy użytkowanie suszarki do ubrań jest kosztowne? Suszarki do ubrań niszczą ubrania? Na te i jeszcze więcej pytań znajdziecie odpowiedź poniżej.

suszarka do ubrań

źródło: normanhargreaves.com

Suszarki do ubrań niszą ubrania – MIT

Jeżeli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami na metkach, nie musimy się obawiać o swoje ubrania. Tak jak w przypadku pralki, czy żelazka możemy uszkodzić nasze ubrania, jeżeli nie zachowamy odpowiedniej ostrożności, w innym wypadku nie musimy obawiać się o nasze ubrania. Uszkodzeniu ulegną ubrania, na których metce widnieje znaczek koła wpisanego w kwadrat – oznacza on, że ubrania nie nadają się do takiego suszenia

Suszarka do ubrań gniecie ubrania – MIT

Wiele osób uważa, że suszarki do ubrań będą się gniotły. Jeżeli nie wierzycie, że to mit wystarczy, że po skończonym suszeniu zajrzycie do bębna, a waszym oczom ukarzą się „koty” wełny, czy też włosków. Dodatkowo bęben suszarki jest naprawdę duży (4-5 l) i obraca się w dwie strony, dzięki czemu odzież w nim umieszczona nie gniecie się, a także się puszy.

suszarka do ubrań

źródło: winningappliances.com.au

Suszarka do ubrań przeszkadza – MIT

Słyszy się, że suszarki są uciążliwe dla domowników ze względu na ich gabaryty oraz głośne działanie. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeżeli mamy mało miejsca w łazience bądź pralni. Większość suszarek można postawić na pralce, a więc nie będą zajmowały dużo miejsca. Na rynku można znaleźć także pralkę z funkcją suszenia – są nie co droższe, ale dzięki nim możemy zaoszczędzić miejsce(więcej o pralko-suszarkach dowiesz się tutaj). Suszarki nie są także głośnymi urządzeniami (ok. 60-70 dB), ich głośność działania jest zbliżona do pralki.

Suszarki do ubrań są mało ekonomiczne – MIT

Najtańszą suszarkę możemy kupić za około 900 zł. Jeżeli chcemy kupić pralkę z możliwością suszenia to koszt około 1500 zł. Tak jak każde urządzenie elektryczne także suszarka pobiera prąd, jednak w skali miesiąca znacznie rzadziej się jej używa niż np. telewizora. Rachunki za prąd nawet przy cztero-osobowej rodzinie mogą się zwiększyć o kilkadziesiąt złotych rocznie. Nie dość, że jest to niewielka suma, warto zwrócić także uwagę na fakt, że urządzenia te pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *