Obalamy mity, czyli cała prawda o pralkach

Używając pralki często gubi nas rutyna. Działamy tak jak nas nauczona, czy też, tak jak się przyzwyczailiśmy. Niektórzy obawiają się używać octu, ponieważ gdzieś usłyszeli bądź przeczytali, że to niszczy pralkę. Inni natomiast wrzucają wybielacz dopiero po rozpoczęciu cyklu i twierdzą, że tak je lepiej dla pralki. Czy to prawda, że ocet niszczy pralkę? Obalamy mity, czyli cała prawda o pralkach.

ocet pralka

źródło: wikihow.com

Używanie octu może zniszczyć pralkę – MIT

Wiele osób twierdzi, że wlanie do pralki octu może spowodować jej awarie. Jest to zdecydowany mit. Wlanie raz na jakiś czas szklanki octu w miejsce, gdzie powinien znajdować się proszek do prania, nie spowoduje jej awarii. Dodatkowo włączenie pustego prania z dodatkiem octu, powinno polepszyć pracę pralki, dzięki temu oczyścimy ją ze wszystkich zabrudzeń i przeczyścimy jej bęben. Porada: Takie pranie włączaj raz na miesiąc, bez wsadu, a temperaturę ustaw na 90 stopni.

Czyszczenie filtra zapobiegnie wielu usterką– PRAWDA

Wiele osób nie czyści filtra, tym samym narażając pralkę na wiele usterek. Nie wypompowanie wody, czy wylewanie wody na podłogę, zazwyczaj spowodowane jest zapchanym filtrem. Jeżeli więc chcesz uniknąć problemów z pralką, powinieneś regularnie czyścić filtr. Co nie oznacza, że regularne czyszczenie filtra zapobiegnie wszystkim usterką, jednak jest mniejsze prawdopodobieństwo jej wystąpienia.

Odkamienienie pralki nie jest koniecznością – MIT

Reklamy nie zawsze kłamią i w tym wypadku jest to prawda. Dłuższe życie pralki zapewni ci używanie środków do jej odkamienienia. Kamień, który osadza się w pralce, prowadzi do jej szybszego zużycia. Najczęściej spotykaną usterką, która spowodowana jest, osadzaniem się kamienia jest przepalona grzałka. Wymiana takiej grzałki w starszych modelach może być zupełnie nie opłacalna, więc jeżeli chcesz tego uniknąć zdecydowanie używaj środków do odkamieniania.

dobra pralka

źródło: thediveforum.com

Wybielacz dopiero po rozpoczęciu cyklu – PRAWDA

Błędem jest wkładanie wybielacza wraz z innymi detergentami. W momencie, kiedy wybielacz jest wkładany wraz z proszkiem do prania, enzymy piorące zostają „zniszczone” przez wybielacz, a pranie jest mniej efektywne. Wrzucanie wybielacza na początku prania może powodować wyciągnięcie brudnych ubrań. Wybielacz powinien być wkładany do pralki jakiś czas po włączeniu cyklu.

Naprawa pralki musi być wykonana przez serwis – MIT

Nie każda usterka wiąże się z wezwaniem serwisu, czy to gwarancyjnego, czy pogwarancyjnego. Jak już wcześniej widzieliście, zapchany filtr może być przyczyną wylewania wody na podłogę, czy nieodpompowywaniu wody. Kiedy waszą pralkę spotka właśnie taka usterka, wystarczy, że wyczyścicie filtr. Co nie oznacza, że każda usterka musi nie być związana z natychmiastowym wezwaniem serwisu. Wymiana grzałki nie należy do najłatwiejszych napraw. W tym wypadku i wielu innych musimy skorzystać z usług serwisu zajmującego się naprawą pralki. Technikan.pl zajmuje się naprawami pralek na terenie Wrocławia i wielu innych miast. Kiedy wiesz, że nie poradzisz sobie sam z naprawą pralki, zdecydowanie powinieneś wezwać serwis, który zajmie się usterką, która spotkała twoją pralkę, ponieważ nieumiejętna pralka może jej zaszkodzić.

Awaria grzałki? Zobaczcie jak sobie z nią poradzić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *