Wymiana zamka w drzwiach zmywarki

wymiana zamka w zmywarce, jak wymienić zamek w zmywarce, jak wymienić zamek w drzwiach zmywarki

Uszkodzony zamek w zmywarce niekoniecznie wiąże się z potrzebą wezwania fachowca, który dokona jego wymiany. Mając podstawową wiedzę na temat budowy tego urządzenia, wymiana zamka w drzwiach zmywarki nie powinna być dużym wyzwaniem. Chcesz podjąć się tego zadania samodzielnie? Sprawdź jak wymienić zamek w drzwiach zmywarki!

Wymiana zamka w drzwiach zmywarki-przygotowanie

Przygotuj nowy zamek do drzwi zmywarki oraz śrubokręt z końcówką Torx T15. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac odłączyć zmywarkę od źródła zasilania. Teraz jesteś gotowy, żeby przystąpić do działania!

Do wymiany zamka w drzwiach zmywarki będzie Ci potrzebny śrubokręt Torx T15

Wymiana zamka w drzwiach zmywarki krok po kroku

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić demontaż przedniej obudowy drzwi. Po ich wewnętrznej stronie znajdziesz śruby, które należy odkręcić, a następnie zdjąć klapę. Teraz zabierz się za panel sterowania. Przytrzymują go zatrzaski, które należy popchnąć do przodu. Panel zdejmiesz, ciągnąc go lekko ku górze i pamiętaj, aby odłożyć go w bezpieczne miejsce. Następnie zdemontuj metalową ramkę, odkręcając śrubki. Pod nią skrywa się bohater całego zamieszania, czyli zepsuty zamek. Zanim jednak dokonasz jego wymianu, musisz odpiąć kabelki. Aby zapamiętać ich ułożenie, możesz zrobić sobie notatki na kartce lub po prostu wykonać zdjęcie telefonem. Po odpięciu kabli możliwa jest wymiana zamka w zmywarce. Uszkodzony zamek zdejmij, popychając go do siebie. W jego miejscu umieść nowy element. Następnie podepnij kabelki i przykręć metalową ramkę. Zamontuj ponownie panel sterowania.

odkręcone śruby z obudowy drzwi zabezpiecz, na przykład wrzuć je do kubka lub pojemnika, dzięki temu nie zgubisz żadnej z nich!

Aby ponownie założyć obudowę, zdejmij znajdujący się na dole cokół, załóż górę, a następnie dół obudowy drzwi. Otwórz drzwiczki i przykręć śruby, które odkręcałeś na samym początku. Zamontuj ponownie cokół i gotowe!

Już wiesz, jak powinna wyglądać wymiana zamka w drzwiach zmywarki. Nie jest to skomplikowane zajęcie, jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przeprowadzić tego typu prace, wybierz nasz serwis zmywarek. Szybko i sprawnie wymienimy zamek na nowy!

To może Cię zainteresować:

Gdzie kupować części do pralek i piekarników?

Co prowadzi do uszkodzenia zmywarki?

Zmywarka wyłącza się podczas mycia