Spis treści
Przygotowanie pralki do transportu jest bardzo ważne, ponieważ odpowiednio przygotowana pralka nie ulegnie uszkodzeniu. Jak więc przygotować pralkę do transportu? Jak przewozić pralkę? Po jakim czasie włączyć pralkę po transporcie?
Jak przygotować pralkę do transportu?
- Odłączamy pralkę od gniazda, następnie wąż spustowy i odpływowy
- Sprawdzamy, czy drzwiczki i szuflady pralki są zamknięte
- Powinniśmy także dokładnie spuścić pozostałości wody z węża i pralki
- Jeżeli w wyposażeniu twojej pralki były śruby transportowe, to skorzystaj z nich i zabezpiecz swoją pralkę. Najważniejszy jest bęben pralki, który jest najbardziej wrażliwym elementem.
Jak przewozić pralkę?
Wiele osób pyta, czy pralkę można przewozić na leżąco, oczywiście, że nie! Najlepszą pozycją na przewożenie pralki jest pion, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, powinniśmy położyć ją na boku. Jeżeli pralka ładowana jest od przodu, powinno położyć się ją na boku bliżej którego znajduje się zbiornik proszku. Pralki ładowane od góry powinny być położone na tym boku, na którym znajduje się strona bierna łożyska. Pralki pod żadnym pozorem nie możemy kłaść na tylnej ścianie, znajdują się na niej kable i węże, które w łatwy sposób mogą ulec uszkodzeniu.
Warto także dodatkowo obłożyć pralkę starymi kocami bądź jeżeli mamy możliwość folią bąbelkową. Pozwoli to nam zamortyzować ewentualnie wstrząsy, które mogą wystąpić w wyniku nierówności, czy też dziur.
Po jakim czasie włączyć pralkę po transporcie?
Przed podłączeniem pralki do gniazda powinniśmy usunąć zabezpieczenia transportowe i wypoziomować pralkę.
Kiedy przewozimy naszą pralkę podczas ujemnych temperatur, powinniśmy włączyć ja dopiero po 8 godzinach od przewożenia, aby miała ona szansę na za klimatyzowanie się w pomieszczeniu o temperaturze dodatniej.
Wcześniejsze podłączenie pralki może skutkować awarią, dlatego lepiej jest odczekać 8 godzin w czasie mrozów i chociaż godzinę po przewożeniu nawet w normalnych warunkach pogodowy. Naprawa pralki, która zostanie uszkodzona przez użytkownika nie podlega gwarancji.
Czy można przechylać pralkę?
Używana pralka może być przewożona tylko w pozycji pionowej. Transport w pozycji poziomej, czy też przechylonej może doprowadzić do uszkodzenia programatora. W przypadku, gdy chcemy przewozić pralkę, z której już korzystaliśmy, może dojść do jej uszkodzenia, ponieważ resztki wody, które zostały w urządzeniu po przechyleniu, mogą dostać się właśnie do programatora.
Transport pralki po schodach
Do transportu pralki po schodach będziemy potrzebowali dwóch sprawnych osób, ponieważ jest to dużych gabarytów sprzęt, a nawet najmniejsze upuszczenie sprzętu może go uszkodzić, np. bęben pralki się obluzuje.