Dowiedz się, dlaczego pralka nie chce się wyłączyć!

dlaczego pralka nie chce się wyłączyć, pralka nie wyłącza się, pralka nie kończy pracy

Pralka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wynalazków dla gospodarstwa domowego. Niestety ze względu na ciągłą eksploatację i kontakt z twardą wodą jest narażona na różnego rodzaju usterki. Czasami zdarza się, że pralka nie chce się wyłączyć. Co jest przyczyną tej awarii? Zapoznaj się z naszym wpisem i dowiedz się więcej.

Pralka nie chce się wyłączyć – problemy z ciśnieniem

Za taki stan rzeczy może odpowiadać zbyt niskie ciśnienie wody. Słaby strumień wody powoduje, że pralka nie kończy swojej pracy. Należy przyjrzeć się rurom odprowadzającym i doprowadzającym wodę. Niepoprawny montaż, nieszczelności czy zużyte uszczelki mogą przyczyniać się do powracania problemu, dlatego należy dokładnie obejrzeć ich stan i usunąć wszelkie nieprawidłowości.

Pralka nie wyłącza się – zapchane sitko na wężu odpływowym

Raz na jakiś czas warto odczepić syfon od ściany i przeczyścić sitko przy wężu odpływowym, Gromadzący się na nim brud z odprowadzania brudnej wody po zakończonym cyklu prania powoduje, że pralka nie chce się wyłączyć. Wyczyszczenie sitka powinno rozwiązać problem.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pralka nie chce się wyłączyć – uszkodzona grzałka

Uszkodzona grzałka może sprawiać, że pralka nie chce się wyłączyć. Pranie będzie trwać dłużej niż zwykle, a z wnętrza urządzenia będzie wydobywać się para. To z kolei może skutkować kurczeniem się ubrań i ich uszkodzeniem przez zbyt wysoką temperaturę. Być może doszło do uszkodzenia, przepalenia lub nagromadzenia się zbyt dużej ilości kamienia na grzałce. Na szczęście wymiana grzałki jest dość łatwym zadaniem i nie należy do zbyt kosztownych awarii.

Już wiesz dlaczego pralka nie chce się wyłączyć. Jeśli chcesz, aby urządzeniu przyjrzał się sprawdzony serwis AGD, skorzystaj z naszej oferty. Naprawa pralek to nasza specjalność, dlatego bez trudu zdiagnozujemy przyczynę problemu i usuniemy zaistniałą usterkę.

To może Cię zainteresować:

Woda w pojemniku na płyn do płukania

Dlaczego pralka nie grzeje wody?

Dlaczego pralka robi dziury w ubraniach?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca