Czyszczenie pralki Domestosem – czy można?

czyszczenie pralki Domesotsem

Na powstawanie kamienia w pralce ma wiele czynników. By pozbyć się go, sięgamy często po domowe sposoby. Jednym, o którym można często usłyszeć jest czyszczenie pralki Domestosem, jednak, czy to dobry pomysł?

Domowe sposoby na czyszczenie pralki

Czyszczenie pralki domowymi sposobami jest bardzo dobrym pomysłem, gdy jesteśmy fanem ekologii, czy też nie mamy pod ręką żadnych specjalnych detergentów. Pralkę bez chemii gospodarczej możemy oczyścić z kamienia za pomocą sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego, czy też octu. Czyszczenie pralki automatycznej sodą jest bardzo dobrym pomysłem, nie tylko pozwala pozbyć się kamienia, który się osadza, ale także pomaga pozbyć się przykrego zapachu z pralki. Wystarczy, że wsypiemy niepełną szklankę sody oczyszczonej do zbiornika na proszek i włączymy standardowe pranie. Warto nastawić ją na najwyższą temperaturę, dzięki czemu dokładnie wyczyścimy każdy zakamarek.

Śmierdząca pralka kontra Domestos

Czyszczenie pralki Domestosem wydaje się dość inwazyjnym rozwiązaniem. Jednak, gdy żaden z domowych sposobów nie działa, warto sięgnąć po cięższy kaliber, czyli Domestos. Chcąc pozbyć się kamienia i brzydkich zapachu warto skorzystać właśnie z niego.

Ile Domestosa do pralki, czyli jak go aplikować?

Detergentu tego nie wlewamy do pojemnika na detergenty, a bezpośrednio do bębna pralki. Przed wlaniem go do środka, warto do bębna pralki włożyć stare ubrania, a następnie wlać nakrętkę detergentu. W zależności od stopnia zabrudzenia pralki i brzydkiego zapachu ustawiamy odpowiednio mniejszą bądź większą temperaturę. Tak przy większych zabrudzeniach powinniśmy ustawić ją na 90 stopni, a przy mniejszych zabrudzeniach, wystarczy 50-60 stopni.

czyszczenie pralki Domestosem
źródło: digitaltrends.com

Czyszczenie pralki Domestosem powinno być wykonywane regularnie – co dwa tygodnie. Zastosowanie tego detergentu do czyszczenia pralki powoduje, że urządzenie jest zdezynfekowane – ważne jednak by po tak dokładnym czyszczeniu, nie tylko włączyć puste pranie w celu wypłukania się detergentu, ale także pamiętać o zostawieniu otwartych drzwiczek, by bęben pralki mógł wyschnąć.

Czyszczenie pralki Domestosem, czy jest konieczne?

Domostos oraz inne środki chemiczne są ostatnią rzeczą, po jaką powinniśmy sięgać, czyszcząc pralkę. Chcąc o nią zadbać, nie używając chemii, a jedynie naturalnych środków jak soda oczyszczona, czyszczenie pralki warto wykonywać regularnie. Pozwoli to nam cieszyć się czystą i sprawnie działającą pralką.