Calgon- środek do pralki

Każdy z nas we współczesnym, cywilizowanym świecie ma w swojej łazience pralkę. Jest tak, ponieważ to mechaniczne urządzenie jest nam niezbędne w codziennym życiu. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by działało jak najdłużej. Jest na to jeden sposób. Mam tu oczywiście na myśli użycie do każdego prania wraz z proszkiem środka oczyszczającego jakim jest środek do pralki- Calgon. Bo jak to mówią w spotach reklamy telewizyjnej „dłuższe życie każdej pralki to Calgon”. No dobrze, ale jak on działa i co to w ogóle jest?

bęben

źródło: pixabay.com

Calgon- środek do pralki

Tak więc Calgon jest to skuteczny środek do pralek zapobiegający osadzaniu się w nich kamienia. Calgon chroni pralkę przed odkładaniem się kamienia, gromadzeniem się brudu i osadów z detergentu. W skład unikalnej formuły Calgon wchodzą polikarboksylany, które zmiękczają wodę, zapobiegając dalszemu osadzaniu się kamienia. Calgon działa prewencyjnie już od pierwszego prania. Nie rozpuszcza jednak osadu, który już się odłożył. Dzięki zneutralizowaniu twardej wody Calgon ułatwia wypłukiwanie osadów z pralki i pozostawia pralkę czystą. Im wcześniej zaczniemy dodawać Calgon do każdego prania, tym bardziej ochronimy naszą pralkę przed awarią spowodowaną przez kamień. Dzięki używaniu tego środka nasza pralka będzie czystsza, a pranie będzie bardziej miękkie w dotyku.

Reasumując powyższe informacje dość jasno wykazują, że Calgon powinniśmy stosować przy każdym praniu. Stosując go wydłużymy żywotność naszej pralki, gdyż pozbędziemy się kamienia w bębnie, który stanowi podstawową przyczynę usterek naszych pralek. Dlatego moi drodzy używajmy Calgonu do każdego prania, a znacznie wydłużymy życie naszej pralce.

środek do pralki

żródło: pixabay.com

Jak dbać o czystość pralki. Najważniejsze zasady:

Czyszczenie filtra- raz na jakiś czas warto sprawdzić co dostało się do filtra, niejednokrotnie zdarza się, że w niewyjaśnionych okolicznościach ginie ci jedna z pary skarpetek? Zapewne znajdziesz ją właśnie w filtrze!

Czyszczenie dozownika- powinno się wykonywać go chociaż raz na 2 miesiące, kiedy zdarza się, że twoje ubrania brzydko pachną, to właśnie zabrudzony dozownik może być tego powodem

Czyszczenie bębna pralki- raz na jakiś czas powinno się włączyć pralke by sama się „wyprała”, można także dodać wyżej wymiennego calgonu (można stosować go w praniu bez ubrań, jak i praniu dla wyczyszczenia pralki).

 

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *