Jak poprawić działanie zmywarki?

Twoja zmywarka źle płucze naczynia? Można w łatwy sposób to naprawić. Jeżeli wcześniej działała poprawnie i stosujesz cały czas ten sam detergent, to zapewne przyczyn niedomywania naczyń przez zmywarkę znajdziesz poniżej. 

poprawne działanie zmywarki

źródło: mnemagazin.me

Kilka podstawowych przyczyn niedomytych naczyń:

  • Zły program/za niska temperatura
  • Zabrudzenia w filtrze
  • Zabrudzone ramiona natryskowe
  • Uszkodzony dozownik detergentów

Jak sprawdzić temperaturę zmywania?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić, jeżeli zmywarka nie domywa naczyń, jest temperatura zmywania – właściwa powinna wynosić 40 stopni Celsjusza, ponieważ w niższej nie rozpuszczają się tłuszcze i nie można zmyć zaschniętych resztek potraw. W celu sprawdzenia temperatury wody w zmywarce będziemy potrzebować termometru do pieczenia – wkładamy go do koszyczka na sztućce. Włączamy normalny program zmywania. W trakcie zmywania otwieramy drzwiczki i sprawdzamy jaką temperaturę dostaliśmy – jeżeli jest za niska, wymieniamy grzałkę.

Jak wymienić grzałkę w zmywarce?

Instrukcja wymiany grzałki jest dość prosta, jednak w zależności od modelu wykonujemy ją w inny sposób. Jeżeli nie masz pewności jak wymienić grzałkę w swojej zmywarce, zgłoś się do Technikan.pl, czyli serwisu AGD, który zajmuje się naprawa zmywarek oraz innych dużych sprzętów AGD.

Jak poprawić działanie zmywarki?

źródło: dreamstime.com

Jak wyczyścić ramiona w zmywarce?

Zanieczyszczone ramiona natryskowe mogą powodować niedomywanie naczyń przez zmywarkę i mogę ulec zablokowaniu. Aby je umyć, musimy odłączyć zmywarkę od prądu, a następnie wyciągnąć dolny oraz górny kosz. Następnie odkręcamy górne i dolne ramię. Ramiona czyścimy pod bieżącą wodą, zwracając szczególną uwagę na dysze. Ramiona montujemy z powrotem i wsuwamy kosz zmywarki na miejsce.

Jak naprawić uszkodzony pojemnik na detergenty w zmywarce?

Jeżeli sprawdziliście, czy ramiona są czyste, sprawdziliście ramiona oraz czystość filtra. Ostatnią rzeczą, jaką możecie zrobić, jest sprawdzenie dozownika na detergenty. Uszkodzenie tego elementu może powodować, że naczynia są niedomyte. Po odłączeniu od sieci odkręcamy wewnętrzną część drzwi, tak aby odsłonić mechanizm dozownika. Aby odblokować części mechanizmu, musimy nimi delikatnie poruszać.

Latest Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *