Piekarnik z funkcją mikrofali- Top5 piekarników z funkcją mikrofali

Coraz częściej na rynku można spotkać się z piekarnikiem z funkcją mikrofali, jakie są zalety i wady takiego urządzenia. Jak działa piekarnik z funkcją mikrofali? Top 5 piekarników z taką funkcją.

piekarnik z funkcją mikrofalii

źródło: concretepowder.com

Wady i zalety piekarnika z funkcją mikrofali

  • pierwszą zaletą jest to, że mamy 2 w 1, czyli automatycznie zyskujemy więcej miejsca, takie rozwiązanie sprawdzi się do małej kuchni,
  •  piekarniki z funkcją mikrofali posiadają także podstawowe funkcje, więc zarówno można piec tradycyjne potrawy jak też szybkie dańa np. na wynos,
  • kupując taki piekarnik, oszczędzamy pieniądze, bo w końcu zamiast 2 urządzeń mamy jedno,
  • mało praktyczny, kiedy korzysta się z często z piekarnika bądź mikrofali, kiedy będziesz piec musisz włożyć specjalne ruszta, a kiedy masz zamiar skorzystac z mikrofali wyjąć je.

Top 5 piekarników z funkcją mikrofali

Amica AMMB44E1GCI – piekarnik ten w swoim wyposażeniu ma 13 programów, dzięki czemu można przyrządzać przeróżne potrawy. Posiada także 5 poziomów mocy, jedyne czego nie ma ten piekarnik to funkcja czyszczenia parą, więc niestety rączki trzeba trochę pobrudzić.

Samsung NQ50J5530BS/EO– ten piekarnik wyposażony jest w 15 programów, dzięki którym można piec i 10 programów, dzięki którym możemy gotować warzywa, wnętrze jego pokryte jest emalią ceramiczną, w tym piekarniku mamy już funkcję oczyszczania parą, dzięki niej czyszczenie jest szybsze i przyjemniejsze. Sama kuchenka mikrofalowa w piekarniku ma opcje mikrofala połączona z grillem, mikrofala połączona z termoobiegiem oraz funkcje rozmrażania moc max. to 800 W.

Piekarnik z funkcją mikrofali- Top5 piekarników z funkcją mikrofali

źródło: pixabay.com

Beko BCW14500BG– to urządzenie wyposażone jest w funkcje: grilla, rozmrażania, termoobiegu oraz Beko Chef, pierwsze trzy są raczej powszechne, więc wiadomo, o co w nich chodzi (jeżeli nie tu znajdziesz więcej funkcji oraz wyjaśnione na czym polegają te dwie funkcję piekarnika), jeżeli chodzi o funkcje Beko Chef ma ona nam przyjść z pomocą, kiedy nie mamy pomysłu na obiad.

Siemens iQ700 CM633GBS1– jest wyposażona w kilka funkcji, na które tylko Siemens ma monopol tak np. wyposażony jest w funkcje varioSpeed, funkcja ta skraca czas pieczenia o połowę. Wbudowana w niego mikrofala ma moc 1000W, wyposażona jest w 14 programów.

Bosch Serie 8 CMG636BS1– w tym piekarnik można ustawić temperaturę od 30 do 300 stopni, posiada 12 programów, jedne z ciekawszych to termoobieg 3D Plus oraz funkcja pizza, innowacyjnym rozwiązaniem jest dotykowy wyświetlacz oraz inwertor, jest to wydajniejsze rozwiązanie niż w klasycznych piekarnikach. Mikrofala ma moc 1000 W, moc można ustawiać na pięć sposobów.

Piekarnik z funkcją mikrofali może się zdawać zbędną rzeczą, jednak osoby, które mają naprawdę małą kuchnię i ledwo się w niej mieszczę, cenią sobie takie rozwiązania. Zdecydujecie się na taki piekarnik, czy zostaniecie raczej przy tradycyjnym rozwiązaniu?

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *