Dodatkowe funkcje piekarnika – znasz już wszystkie?

Piekarnik, jaki wybrać? Dziś piekarnik już nie służy jedynie do pieczenia tradycyjnego, dzięki rozwojowi techniki jego zastosowanie znacząco się powiększyło. Tutaj dowiesz się na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego piekarnika.

piekarnik

żródło: pixabay.com

Najbardziej przydatne funkcje piekarnika

Pieczenie tradycyjne znaczy to, że grzałki grzeją z góry i dołu. Potrawy przy pieczeniu w ten sposób, najlepiej kłaść pośrodku. Ta funkcja jest idealna przy pieczeniu pizzy, chleba czy też ciast np.: szarlotki.

Piekarnik z termoobiegiem

Termoobieg – jest bardzo przydatną funkcją piecze z góry, dołu i do tego rozprowadza ciepło po całym piekarniku. Jest idealny, kiedy masz ochotę np. na pieczone ziemniaczki z małą ilością tłuszczu oraz mięso, a nie masz czasu na oddzielne pieczenie. Dzięki pieczeniu z wykorzystaniem tej funkcji twoje danie będzie gotowe szybciej, niż przy pieczeniu tradycyjnym.

Piekarnik z funkcją grilla

Grill (opiekacz) – przydaje się, gdy chcesz by twoje potrawy były kruche, ale nie wysuszone. W niektórych piekarnikach można wybrać opcje mocny grill albo średni grill. Funkcja mocny grill pozwala na pieczenie większych dań, nadaje się np. do zapiekanek makaronowych, natomiast średni grill do potraw małych rozmiarów np. hot dogów.

Prowadnice teleskopowe w piekarniku

Prowadnice teleskopowe – dzięki tej funkcji prawdopodobieństwo, że się oparzysz, gdy będziesz wyciągać swoją potrawę jest bardzo małe, nie ma konieczności wkładania całych rąk do piekarnika, bo wystarczy wysunąć blaszkę dzięki tym właśnie prowadnicą.

funkcje piekarnika

żródło: pixabay.com

Piekarnik z termostatem

Termostat jest niezbędny do utrzymania stałej temperatury. Dzięki niemu nie musisz stać już przy piekarniku w obawie, że twoje ciasto przypali się przez zbyt długie pieczenie.

Podświetlony panel sterujący piekarnika

Podświetlony panel sterowania dzięki temu widzisz funkcje nawet przy zgaszonym świetle. Dodatkowo nadaje kuchni nowoczesności i eleganckiego wyglądu.

Piekarnik z funkcją pary

Wytwarzanie pary dobrze wiadomo, że warzywa czy mięsa parowane są najzdrowsze, parowanie pozwala na zatrzymanie się witamin i soli mineralnych, niektórych mięs nie trzeba nawet dosalać, bo jak wiadomo, że sól występuje w nich naturalnie, więc funkcja parowania pozwala także na zatrzymanie soli.

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *