Nowości AGD – Co nowego na rynku AGD w 2018 roku?

Nie dawno odbyły się targi CES 2018 w Las Vegas oraz Samsung European Forum 2018. Choć większość sprzętów nie pojawi się na polskim rynku, to niektóre ich mniej rozbudowane wersje będziemy mogli znaleźć u nas. Co nowego czeka na nas na rynku AGD?

nowości AGD

źródło: hardwarezone.com.ph

Choć nowościami może cieszyć się wiele krajów, to nie są one u nas dostępne i prawdopodobnie nie będziemy mogli znaleźć ich w naszych sklepach. Tak np. lodówki Samsung Family Hub nie będą wprowadzone na nasz rynek. U nas producent proponuje klasyczne urządzenia o podobnej funkcjonalności, jednak bez inteligentnego wyposażenia.

Niestety większość urządzeń SMART, które sterowane są za pomocą głosu, nie będą dostępne na naszym runku. Przede wszystkim dlatego, że stworzenie sprzętów sterowanych za pomocą języka polskiego nie jest dla producentów opłacalne.

Jak wynika z wielu badań, Polacy nie są przekonani do zakupu inteligentnych sprzętów, dlatego też producenci na polskim rynku oferują sprzęty, które mają do zaoferowania interesujące nas cechy, takie jak energooszczędność, wydajność, ładowność, czy cenę. Dlatego też w Polsce promowane są takie produkty producenta Samsung jak zmywarka z technologią Waterwall 2.0 oraz najnowsze pralki z serii QuickDrive.

Macie w planach zakup nowej pralki? Zobaczcie jakie czynności musicie wykonać przed jej pierwszym uruchomieniem – tutaj.

waterwall jak działa

źródło: canadacomputers.com

Nowości AGD – jakie technologię nas zaskoczą?

Technologia QuickDrive – to nic innego jak innowacyjny bęben QuickDrive, składa się on z dużego bębna głównego oraz pulsatora, czyli niezależnie obracającej się płyty tylnej. Ubrania są w nim przesuwane z góry na dół, a pulsator dodatkowo wprawia je w ruch do przodu oraz do tyłu. Takie obroty zapewniają skuteczne pranie w skróconym czasie. Dodatkowo pralki z taką technologią pozwalają na dokładniejsze płukanie. Podczas cyklu płukania woda wpływa przez szufladę na detergent oraz przez górny natrysk.

Technologia Waterwall 2.0 – wyposażona jest w listwę natryskową, która tworzy ścianę wody. Technologia ta została opatentowana przez firmę Samsung. Woda w tych zmywarkach w odróżnieniu od tradycyjnych nie obraca się w środku urządzenia, ale dokładnie przesuwa się od jednego do drugiego brzegu zmywarki. Wysokie ciśnienie wody pozwala uzyskać dokładnie czyste naczynia. Co powoduje, że nie musimy płukać naczyń przed włożeniem ich do urządzenia.

Co powiecie na takie nowości AGD?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *