Dlaczego lodówka buczy? Jakie produkty niepowinny być przechowywane w lodówce?

Lodówka jest jednym z najważniejszych urządzeń w kuchni, a nawet w domu. Korzystanie z niej ma być przyjemne i nieść za sobą same korzyści, a jej praca ma być cicha, nie zawsze jednak tak się dzieje. Więc dlaczego lodówka buczy? Jakie produkty nie chcą być trzymane w lodówce?

Dlaczego lodówka buczy?

lodówka buczy
źródło: pixabay.pl

W pierwszej kolejności, jeżeli lodówka buczy może oznaczać to, że lodówka została źle ustawiona bądź może dojdzie niedługo do awarii agregatu.

Jeżeli nasza lodówka buczy, nieważne czy mamy starą, czy nową lodówkę, a hałas dochodzi z tyłu urządzenia, nie ma się czym przejmować to normalna praca urządzenia. Coraz częściej zdarza się, że nowsze lodówki pracują głośniej niż nasze stare kilkunastoletnie dopiero co wymienione lodówki.

Jeżeli zauważysz, że lodówka buczy, w pierwszej kolejności sprawdź, czy:

  • Lodówka została poprawnie wypoziomowana;
  • Zmień położenie pojemników w chłodziarce następnie oraz minimalnie oddal je od siebie
  • Odległość między ścianą a lodówką to 5 cm,

Jeśli lodówka stoi poprawnie, a TY wciąż słyszysz buczenie agregatu, oznacza to najprawdopodobniej awarię agregatu. W takiej sytuacji pozostanie nam już tylko zadzwonić po fachowca, który trudni się naprawą lodówek.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jakie produkty nie chcą być trzymane w lodówce?

Nie wszystkie produkty spożywcze powinny być przechowywane w lodówce, ponieważ nie wszystkie produkty lubią niską temperaturę. Naszym celem, gdy trzymamy je w lodówce, jest zapewnienie im dłuższej świeżości, oraz walorów smakowych.

Produkty, których nie powinno trzymać się w lodówce:

Chleb– jest produktem, którego zdecydowanie nie powinniśmy trzymać w lodówce, pieczywo trzymane w lodówce starzeje się szybciej i traci smak,

Owoce z ciepłych krajów– chyba jasne jest, że owoce pochodzące z ciepłych stref klimatycznych nie powinny być trzymane w lodówce, gdy będziesz trzymać owoce takie jak: np. arbuz czy ananas możesz być pewien, że zaczną się one szybciej rozkładać

Cebula i czosnek– chcąc chronić te warzywa, lepiej umieść je w jakiejś płóciennej torbie w zimny, suchym i ciemnym miejscu np. piwnicy, gdy będziesz trzymać je w lodówce, staną się ona twarde i będą miały nieprzyjemny smak

czosnek cebula lodówka
żródło: pixabay.com

Twarde sery– spokojnie możesz przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, wszystko zależy od rodzaju sera, jednak większość z nich trzymana w lodówce traci swój smak.

Miód pszczeli– jest to produkt, który nawet długo przechowywany w temperaturze pokojowej nie straci swoich wartości odżywczych ani nie popsuje się, jednak kiedy włożysz go do lodówki, wszystko, za co kochamy miód- zniknie.

Ziemniaki– lepiej przechowywać je w papierowej torbie lub worku w chłodnym, ale nie zimnym miejscu, kiedy temperatura jest za niska, skrobia zamienia się w cukier i stają się one słodkie.

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca