Dlaczego pralka nie pobiera proszku do prania?

pralka nie pobiera proszku do prania, dlaczego pralka nie pobiera proszku, pralka nie pobiera proszku z dozownika, pralka nie korzysta z proszku do prania

Twoja pralka nie pobiera proszku do prania i pomimo ukończonego cyklu, ubrania nadal są brudne i nie pachną? Z tego artykułu dowiesz się dlaczego pralka nie pobiera proszku do prania i co zrobić w tej sytuacji.

Pralka nie pobiera proszku do prania – zanieczyszczona szuflada na proszek

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z pobieraniem proszku jest zanieczyszczona szuflada na proszek. Resztki proszku i osad z kamienia powodują, że pralka nie korzysta z proszku do prania. Na szczęście bez większego trudu usuniesz zanieczyszczenia z szuflady korzystając ze starej szczoteczki do zębów. W pierwszej kolejności wyjmij szufladę, co ułatwi Ci jej dokładne wyczyszczenie. Skorupę z zanieczyszczeń rozmiękczysz przy pomocy octu, a pozostały brud usuniesz opłukując szufladę pod bieżącą wodą.

Pralka nie korzysta z proszku do prania – zabrudzony dozownik detergentów

Dozownik znajduje się nad szufladą pralki i aby się do niego dostać, należy zdjąć górną pokrywę urządzenia. Jeśli dozownik nie działa prawidłowo, pralka nie pobiera proszku do prania. Dzieje się tak, ponieważ woda nie jest w stanie przepłynąć przez dozownik pod odpowiednim ciśnieniem. Zazwyczaj przyczyniają się do tego osadzające się na dozowniku zanieczyszczenia. Należy go dokładnie wyczyścić z zabrudzeń używając szczoteczki do zębów i octu. Gdy usunięcie zabrudzeń nie rozwiąże problemu, wymień dozownik na nowy.

Pralka nie pobiera proszku – winny wąż dopływowy

Wąż dopływowy w pralce zapewnia odpowiednie ciśnienie wody, także w trakcie pobierania proszku. W pierwszej kolejności sprawdź, czy wąż nie jest zagięty lub skręcony. Jeśli jego pozycja jest w jak najlepszym porządku, warto wyczyść wąż korzystając z profesjonalnych środków odkamieniających lub długiego drutu. Być może jakiś przedmiot lub nagromadzony brud blokują wąż i uniemożliwiają swobodny przepływ wody. Niekiedy wyczyszczenie węża jest niewystarczające, ponieważ doszło do jego uszkodzenia. Najczęściej usterka dotyczy sitka węża, dlatego należy wymienić go na nowy.

Pralka nie pobiera proszku z dozownika – uszkodzony elektrozawór

Zdarza się, że pralka wykazuje problemu z pobieraniem proszku z powodu awarii elektrozaworu. Znaczna część pralek wykorzystuje do pracy dwa, a nawet trzy elektrozawory, które dostarczają wodę do odpowiednich komór szuflady. Uszkodzenie jednego nich może powodować problemy z pobieraniem proszku. Ta usterka wymaga wizyty fachowca, ponieważ samodzielnie próby naprawy mogą zakończyć się poważniejszym uszkodzeniem pralki.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pralka nie pobiera proszku do prania z kilku powodów. Na szczęście za problem nie zawsze odpowiada uszkodzony podzespół pralki. Niekiedy wystarczy przeczyścić dozownik detergentów, szufladę lub wąż dopływowy.

Jeśli Twoja pralka nie działa i chcesz, aby przyjrzał się jej fachowiec, z pewnością zainteresuje Cię nasza naprawa pralek. Wybierz dogodny termin wizyty i poznaj najwyższą jakość od Technikan.

Przeczytaj również:

Pralka kopie prądem

Pralka nie odprowadza wody

Dlaczego zmywarka pobiera i wypuszcza wodę?

Jak spuścić wodę z pralki?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca