Mikrofalówka bez talerza obrotowego – co musisz o niej wiedzieć?

Jeszcze do niedawna, mikrofalówka była dodatkowym elementem wyposażenia w kuchni, teraz jest to urządzenie, które możemy znaleźć w każdym domu. Zasada działania mikrofali jest prosta, dzięki obracającemu się talerzowi nasze jedzenie jest ciepłe i gotowe do spożycia. Co więc myśleć o mikrofalówkach bez talerza obrotowego?

Mikrofalówka bez talerza obrotowego

źródło: currys.co.uk

Mikrofalówka bez talerza obrotowego – jak działa?

W modelach, gdzie talerz się nie obraca, fale rozpraszane są w równomierny sposób, dzięki czemu nasza potrawa jest równomiernie podgrzana z każdej strony. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Jak się okazuje, taka technologia jest wygodniejsza i bardziej praktyczna. Przede wszystkim dlatego, że możemy wykorzystać całe wnętrze kuchni, a nie tylko obszar talerza obrotowego, oznacza to, że do mikrofalówki możemy włożyć pojemnik o nieregularnych kształtach, nie obawiając się, że może ono zaczepić o ściankę podczas obracania bądź zostanie nierówno podgrzania. Warto także wspomnieć, że płaska powierzchnia sprawia, że dużo łatwiej utrzymać kuchenkę w czystości.

Mikrofalówka bez talerza obrotowego – jaką kupić?

Kuchenki bez obracającego się talerza możemy znaleźć w przeróżnych cenach. Jeden z modeli Amica bez obracającego się talerza dostępny jest już za 350 zł, pojemność tego urządzenia to 20 litrów, co w zupełności sprawdzi się dla dużej rodziny. Moc mikrofali to 700 W, co zapewni dość szybkie podgrzewanie się potraw. Model Whirlpool bez obracającego się talerza to koszt około 550 zł, urządzenie to jest lepiej wyposażone od poprzedniego, dodatkowo jego moc to 800 W, jej pojemność to aż 25 litrów, w jej wypadku ciekawą dodatkową funkcją jest funkcja automatycznego czyszczenia.

Mikrofalówka bez talerza obrotowego

źródło: johnlewis.com

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zakupu kuchenki mikrofalowej? Sprawdź nasz artykuł: Na co zwrócić uwagę kupując kuchenkę mikrofalową?

Cena modelu SHARP to około 550 zł. Jej pojemność to 23 litry, a moc to 900 W. Każdy z większych producentów ma w swojej ofercie mikrofalówkę, bez obracającego się talerza różnią się one przede wszystkim funkcjami i tym samym ceną. Wybierając taką, czy też tradycyjną kuchenkę mikrofalową warto zwrócić przede wszystkim uwagę na moc mikrofali oraz jej pojemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *