Coraz więcej urządzeń AGD można sterować za pomocą smarfona

Teraz już nie tylko mamy możliwość zdalnie sterować kaloryferem, czy też klimatyzacją. Teraz do urządzeń, którymi możemy sterować za pomocą internetu, jest coraz więcej, możemy dołączyć do tego piekarnik oraz lodówkę z wbudowaną kamerą.

urządzenia sterowane smartfonem

źródło: aleqt.com

Z badań wynika, że do 2022 roku w przeciętnym domu znajdziemy aż 500 urządzeń podłączonych do internetu. Wiele wskazuje na to, że smartfon stanie się centrum zarządzania inteligentnym domem. Już teraz za jego pomocą możemy regulować np. centralne ogrzewanie, będąc daleko od domu. Piekarnik z zbudowaną kamerą i możliwością podłączenia do internetu oprócz możliwości podejrzenia jak nasza potrawa jest przygotowana, pozwala także za pomocą smartfona być bieżąco regulować temperaturę, czy czas pieczenia/gotowania.

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Innowacje Adam Cich, dyrektor generalny Electrolux w Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji i centralnej Azji mówi o tym, że za pomocą smartfona jesteśmy już w stanie obserwować co dzieje się z potrawą w naszym piekarniku. Informuje nas także że są już wprowadzane na rynek produkty, które działają na podobnej zasadzie, a także automatyczne odkurzacze możemy włączać za pomocą telefonu. W przyszłości w taki sposób będziemy mogli sterować pralką, czy zmywarką.

Coraz więcej urządzeń AGD można sterować za pomocą smarfona

źródło: blog.allo.ua

Inteligenty piekarnik Electrolux jest już dostępny na rynku szwedzkim oraz norweskim. Na rynku ma pojawić się pod koniec tego roku. Urządzeniami, którymi już teraz możemy sterować za pomocą telefonu i są już dostępne, na rynku polskim są roboty sprzątające. Urządzenie po przeskanowaniu domu, w którym ma wykonywać pracę, opracowuje najbardziej efektywny system sprzątania. Dostępność sprzętów AGD, które mają ułatwiać nam codzienne obowiązki, ma się systematycznie zwiększać.

Źródło: ceo.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *