Piekarnik nie chce się włączyć? Sprawdź przyczynę!

piekarnik nie chce się włączyć, pieakrnik beko nie chce się włączyć, piekarnik candy nie chce się włączyć, piekarnik nie włącza się

Wstawiając danie do podgrzania napotykasz problem, ponieważ Twój piekarnik nie chce się włączyć? Pomimo wielu prób, piekarnik nie reaguje? Przeczytaj nasz wpis i zobacz jakie są najczęstsze przyczyny tej awarii.

Przepalone konektory

Do selektora, który steruje funkcjami grzania piekarnika, podpięte są konektory. Czasami dochodzi do ich przelanie i dlatego Twój piekarnik Candy nie chce się włączyć. Konieczna będzie wymiana tego elementu na nowy.

Przepalone styki na przekaźniku zegara

Spalone styki na przekaźniku zegara również mogą powodować problemy z uruchomieniem urządzenia. W tej sytuacji konieczna będzie wymiana zegara na nowy.

Piekarnik nie chce się włączyć – uszkodzony termostat

Jest to rzadka usterka, która dotyczy rozgrzewania piekarnika do temperatury powyżej 300 stopni Celsjusza. Taka temperatura jest dostępna raczej w profesjonalnych piekarnikach do wypieku pizzy lub modelach z funkcją czyszczenia za pomocą pyrolizy. W wyniku działania bardzo wysokiej temperatury może dojść do spalenia termostatu i to będzie skutkować tym, że piekarnik Beko nie chce się włączyć.

Piekarnik nie chce się włączyć – problemy z kablem zasilającym

Niekiedy przyczyny należy upatrywać nie w podzespołach, a w kablu zasilającym. Może on ulec rozwarstwieniu lub przygnieceniu, co może powodować spięcie i wywoływać problem z włączaniem się piekarnika.

Piekarnik nie włącza się z wielu powodów. Jeśli nie chcesz szukać przyczyny usterki samodzielnie, wybierz nasz serwis AGD. Naprawa piekarników to nasza specjalność, dlatego bez trudu znajdziemy przyczynę problemu.

Przeczytaj również:

Dlaczego płyta indukcyjna nie grzeje?

Zmywarka nie suszy naczyń – co możemy zrobić?