Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro

Jak zorganizować przeprowadzkę? Dlaczego warto skorzystać z pomocy pracowników na godziny?

jak zaplanować przeprowadzkę, planowanie przeprowadzki, tanie przeprowadzki, wnoszenie mebli

Przeprowadzki wymagają dobrego zaplanowania i sprawnej logistyki. Jak zorganizować przeprowadzkę? Jakich zasad się trzymać? Dlaczego warto wesprzeć się dodatkowo pomocą, wybierając wynajem pracowników fizycznych na godziny? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej na ten temat.

Przeprowadzki – od czego zacząć?

Oczywiście w pierwszej kolejności warto stworzyć plan działania, jak zorganizować przeprowadzkę, który usprawni prace. Dodatkowo należy zastanowić się, ile czasu mamy na przeprowadzkę, czy dysponujemy materiałami do pakowania oraz, czy chcemy wesprzeć się pomocą firmy przeprowadzkowej. Niektóre wielkogabarytowe przedmioty, takie jak meble czy sprzęt AGD nie zmieszczą się w samochodzie osobowym, dlatego zawczasu warto umówić transport tych przedmiotów dużym autem. Jeśli już wstępnie wiesz, jak będzie wyglądać plan działania, zacznij przygotowywać się do tego ważnego wydarzenia.

Jak zorganizować przeprowadzkę? O tym warto pamiętać

Aby uniknąć zabierania ze sobą niepotrzebnych rzeczy, warto zrobić selekcję przedmiotów i ubrań, które są nam zwyczajnie niepotrzebne lub z których nie korzystamy. Zawczasu warto spróbować je sprzedać, a zarobione pieniądze można przeznaczyć na opłacenie firmy transportowej lub pomocników.

Kolejną istotną kwestią jest zużywanie posiadanych przedmiotów. Jeśli na co dzień masz tendencję do chomikowania i robienia zapasów, weź pod uwagę to, że dodatkowe torebki cukru, mąki, puszki i konserwy dużo ważą i zabierają wiele miejsca. Postaraj się zużyć do czasu przeprowadzki jak najwięcej posiadanych zapasów, ograniczając tym samym wydawania pieniędzy na kolejne zakupy.

Jak zorganizować przeprowadzkę – zasady pakowania

Staraj się pakować rzeczy pomieszczeniami, dzięki temu unikniesz dodatkowego bałaganu. Nie zapomnij opisać kartonów lub przykleić karteczek na workach, co ułatwi Ci później sprawne wypakowanie rzeczy.

Zacznij pakowanie od rzeczy i sprzętów, których używasz najrzadziej. Przedmioty codziennego użytku, takie jak patelnie, talerze czy sztućce zapakuj na samym końcu, aby nie utrudniać sobie codziennego funkcjonowania, zwłaszcza gdy przeprowadzka jest rozłożona w czasie.

Wiele osób zastanawia się jak spakować rośliny, tak, aby ich nie uszkodzić. Najlepszym sposobem będzie ich ustawienie w kartonie, ustawiając kilka donic obok siebie. Puste przestrzenie warto wypełnić starymi gazetami, tak, żeby doniczki nie poprzesuwały się w trakcie transportu.

Szkło i łatwo tłukące się przedmioty najlepiej zawinąć w gazety lub folię bąbelkową, która zabezpieczy je przed ewentualnym stłuczeniem. Zastanawiając się, jak zorganizować przeprowadzkę, zadbaj również o materiały do pakowania, takie jak taśma, worki na śmieci czy kartony do przeprowadzki. Ubrania warto pakować we worki na śmieci, ponieważ łatwiej je przenieść i zajmują mniej miejsca niż karton.

Pamiętaj również, aby nie pakować zbyt dużo rzeczy do kartonów. Z reguły lepiej jest wybrać te średniej wielkości niż największe, ponieważ są bardziej poręczne do znoszenia i wnoszenia. Nie zapominaj również o zaklejeniu kartonu od spodu. Czasami zdarza się, że pod wpływem ciężaru, karton może otworzyć się od spodu i ucierpi na tym jego zawartość.

Tanie przeprowadzki – dlaczego pracownicy fizyczni na godziny to dobre rozwiązanie przy przeprowadzkach?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele przedmiotów zgromadziliśmy w mieszkaniu. Dopiero podczas opakowania okazuje się, że samodzielna przeprowadzka może być wyczerpującym fizycznie i pracochłonnym przedsięwzięciem. Dodatkowym problemem mogą okazać się …schody. Jeśli w bloku nie ma windy, a Twoje mieszkanie nie znajduje się na parterze, znoszenie ciężkich rzeczy będzie szczególnie utrudnione. Zwłaszcza jeśli musisz się przeprowadzić w krótkim czasie i nie możesz rozłożyć prac na kilka dni. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – pracownicy fizyczni na godziny. Nasi pracownicy na godziny podpowiedzą jak zorganizować przeprowadzkę i jak ją usprawnić oraz wykonają takie czynności jak znoszenie i wnoszenie mebli, znoszenie i wnoszenie sprzętu AGD i RTV, pakowanie kartonów, zamiatanie czy odkurzanie. Nie zapewniamy transportu! Nasza praca polega na wyręczeniu Ciebie w ciężkich pracach fizycznych, wymagających siły i dobrej kondycji. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi osobami, które wykonają zlecone prace starannie i terminowo.

Już wiesz, jak zorganizować przeprowadzkę. Jeśli chcesz, aby w tym działaniu wsparła Cię nasza firma, wybierz naszą usługę pracownicy fizyczni. Oferujemy atrakcyjny cennik usług oraz szybkie terminy wizyt.

To może Cię zainteresować:

Podlewanie ogrodu – o czym pamiętać?

Porządki po budowie – dlaczego warto wybrać wynajem pracowników?