Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro

Jak układać naczynia w zmywarce?

jak układać naczynia w zmywarce, układanie naczyń w zmywarce

Układanie naczyń w zmywarce może wydawać się prostą czynnością. Jednak niewłaściwe rozmieszczenie garnków czy talerzy może skutkować niedomywaniem naczyń. Jak układać naczynia w zmywarce? Przeczytaj nasz wpis!

Liczy się przygotowanie

Pamiętaj o usunięciu z talerzy resztek jedzenia – ości, kostek, pestek i innych elementów, które mogłyby zablokować zmywarkę. Układanie naczyń w zmywarce zacznij od tyłu, nigdy nie zapełniaj koszy od przodu, ponieważ utrudni Ci to zadanie. Pamiętaj, aby nie przeładowywać zmywarki zbyt dużą ilością naczyń – kieruj się informacjami podanymi przez producenta.

Jak układać naczynia w zmywarce – co układać w dolnym koszu?

Zazwyczaj dolny kosz jest większy niż górny, dlatego z powodzeniem zmieścisz tu garnki, patelnie, duże pokrywki czy większe miski. To również idealne miejsce na głębokie i duże talerze obiadowe. Pamiętaj, żeby układać garnki i miski do góry dnem, co ułatwi ich czyszczenie i zapobiegnie osadzaniu się na nich wody po zmywaniu. Zwracaj uwagę, czy patelnie i deski do krojenia nie blokują ramion spryskiwaczy. W przeciwnym razie naczynia będą niedomyte po zakończonym cyklu zmywania.

Jak układać naczynia w zmywarce – co układać w górnym koszu?

Górny kosz jest zdecydowanie niższy, dlatego zmieścisz tu małe miseczki i talerzyki deserowe, kieliszki, kubki oraz filiżanki. Podobnie jak na dole, układaj je dnem do góry. Tutaj również możesz rozłożyć chochelki oraz inne akcesoria do gotowania i smażenia, które są za duże, aby ustawić je pionowo w pojemniku na sztućce, który znajduje się zwykle w dolnym koszu.

Jak układać naczynia w zmywarce – co ze sztućcami?

Unikaj mycia w zmywarce drewnianych oraz srebrnych łyżek. Nie zaleca się również zmywania noży w zmywarce. Jeśli jednak chcesz je myć w zmywarce, pamiętaj o ich regularnym naostrzeniu. Miejsce na sztućce może znajdować się w dolnym koszu lub specjalnej szufladzie. W przypadku pierwszego rozwiązania jest to stojący, zwykle zdejmowany pojemnik z otworkami na małe łyżeczki i większe sztućce, takie jak widelce czy łyżki. W zmywarkach z szufladą jest ona umiejscowiona nad górnym koszem. Szuflada na sztućce posiada specjalne wgłębienia i umożliwia umycie większej liczy widelców czy łyżek.

Już wiesz jak układać naczynia w zmywarce. Nie jest to nic skomplikowanego, jednak blokowanie ramion spryskujących garnkami lub załadowywanie zbyt dużej ilości brudnych misek może zepsuć efekty mycia i uszkodzić urządzenie.

Jeśli Twoja zmywarka nie działa jak należy i chcesz, aby przyjrzał się jej serwis AGD, wybierz naszą usługę naprawa zmywarek. Zapewniamy wsparcie najlepszych specjalistów, szybkie terminy wizyt i atrakcyjny cennik usług.

To może Cię zainteresować:

Nabłyszczacz do zmywarki – to warto wiedzieć

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze zmywarki

Jakie są przyczyny niedomywania naczyń przez zmywarkę