Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro

Jak czyścić czarną baterię?

jak czyścić czarną baterię, jak wyczyścić czarną baterię, czyszczenie czarnej baterii, płyn do czyszczenia czarnej baterii

Obecnie baterie pełnią nie tylko swoją podstawową funkcję. Dzięki ciekawym kolorom i kształtom stanowią niewątpliwą ozdobę wnętrza. Szczególną popularnością cieszą się czarne krany, które świetnie odnajdują się w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach oraz w mieszkaniach stylizowanych na loft. Oczywiście, aby prezentowały się zawsze nienagannie, nie można zapominać o ich konserwacji. Jak czyścić czarną baterię? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej!

Choć przez wiele lat w łazienkach można było spotkać przeważnie srebrne krany, obecnie oferta producentów jest znacznie szersza. Konsumenci pokochali czarne baterie za ich elegancję i ponadczasowość. Bardzo dobrze współgrają z innymi kolorami, materiałami i fakturami, dlatego dzięki swojej uniwersalności pasują do większości wnętrz.

Jak czyścić czarną baterię? Czy rzeczywiście brudzi się szybciej?

Zanim przedstawimy patenty na czyszczenie czarnej baterii, postaramy się obalić mit, który dotyczy czarnej baterii. Nie jest prawdą, że na czarnej baterii bardziej widać zacieki niż na srebrnej armaturze. Mało tego, na ciemnej baterii większość zabrudzeń jest mniej widoczna. Czarny kran nie brudzi się też szybciej niż klasyczne baterie, a więc kolor w utrzymaniu czystości kranu nie ma wielkiego znaczenia. Niemniej, jeśli zależy Ci na tym, żeby zawsze prezentowała się jak w magazynie wnętrzarskim, trzeba regularnie o nią dbać.

Jak czyścić czarną baterię?

Aby skutecznie uniknąć gromadzenia się osadów i kamienia, należy przeprowadzać czyszczenie czarnej baterii minimum raz w tygodniu, jednak jeśli to możliwe, nawet dwa razy częściej. Unikaj czyszczenia baterii co 1-2 dni, ponieważ możesz uszkodzić jej powłokę, zwłaszcza, że coraz więcej modeli posiada specjalne powłoki utrudniające osadzanie się kamienia, co pozwala na czyszczenie czarnego kranu rzadziej. Nie korzystaj również z druciaków i twardych gąbek, dużo lepiej zastąpić je ściereczką z mikrofibry. Na czarnej baterii, zwłaszcza o matowym wykończeniu, będą bowiem bardziej widoczne wszelkie zarysowania, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie.

Jak czyścić czarną baterię? Po jakie środki sięgnąć?

Na rynku są dostępne specjalne preparaty do czyszczenia czarnych baterii, np. mleczko lub płyn do czyszczenia czarnej baterii. Niemniej, jeśli regularnie sprzątasz i czyścisz kran, stosowanie środków chemicznych ze sklepu nie jest konieczne, zwykle wystarczy woda i ściereczka z mikrofibry. Możesz sięgnąć także po domowe sposoby. Warto zastosować kilka kropli płynu do mycia naczyń rozpuszczonych w wodzie lub mieszanki wody z octem w proporcjach 1:1. Ta druga metoda świetnie radzi sobie z kamieniem, dlatego jeśli od dawna bateria nie była czyszczona, ten sposób z pewnością zda egzamin.

Już wiesz, jak czyścić czarną baterię. Właściwie jej pielęgnacja nie różni się zbytnio od czyszczenia klasycznego kranu. Należy jednak stosować delikatnie ściereczki i preparaty, które nie porysują powłoki baterii.

Twój kran cieknie lub chcesz wymienić go na nowy? Nasz hydraulik chętnie wyręczy Cię w tym zadaniu! Wybierz naszą usługę montaż i wymiana kranów! Zapewniamy szybkie terminy wizyt i wsparcie najlepszych fachowców w okolicy!

To może Cię zainteresować:

Czyszczenie pralki octem i sodą

Przypalony piekarnik – jak wygląda czyszczenie piekarnika?

Czyszczenie zmywarki – jak cieszyć się czystą zmywarką?