Najczęstsze błędy w pralkach Candy – jak naprawić awarie?

Błędy w pralkach Candy zazwyczaj nie zwiastują poważnej usterki. Nie zawsze jednak mamy przy sobie instrukcje do naszej pralki i dlatego też zgromadziliśmy dla Was najpopularniejsze błędy w pralkach Candy. Wiele z błędów zostało pomiętych, ponieważ są one rzadkością, a to właśnie te niżej wymienione zdarzają się najczęściej.

Najczęstsze błędy w pralkach Candy

Najczęstsze błędy w pralkach Candy
źródło: candy-domestic.co.uk

BŁĄD E03 – błąd ten oznacza, że pralka nie wylewa wody – zapewne filtr został zapchany. W takiej sytuacji wystarczy, że go sprawdzimy i w razie potrzeby wyczyścimy, zazwyczaj ten błąd powoduje skarpetka, która się tam dostała bądź inna mała część garderoby. Jeżeli okaże się, że pralka jednak wylewa wodę,  a błąd nadal się pojawia, powodem może być zapchanie krućca hydrostatu, znajduje się on w dolnej części pralki, połączony jest on wężykiem do góry do okrągłej puszeczki z przewodami.

BŁĄD E05 – błąd oznacza uszkodzenie czujnika temperatury, w tym wypadku jedyne co możemy zrobić to wymienić go na nowy. Wymiana nie jest skomplikowana, jednak może lepiej zgłosić się do Technikan.pl, który zajmuje się takimi naprawami na co dzień i nie zaprzątać sobie tym głowy.

BŁĄD E07 – podczas występowania tego błędu w przeciągu kilku minut pralka działa poprawnie, wiruje,  i pobiera wodę, dopiero po chwili wyłącza się i pojawia się błąd. Zapewne w tym wypadku jedna ze śrub przy silniku się obluzowała. Warto także sprawdzić:

  • Układ tacho
  • Okablowanie
  • Moduł
BŁĄD E14
źródło: candy-domestic.co.uk

Sprawdźcie także: Najczęstsze usterki w pralkach.

BŁĄD E14 – powodem usterki może być zarówno czujniki temperatury, jak i grzałki. W obydwóch wypadkach warto zgłosić usterkę do serwisu, tak aby poprawnie zdiagnozować awarię. Niepoprawna diagnoza, a następnie próba naprawy może skończyć się jeszcze większym uszkodzeniem urządzenia.

BŁĄD E16 – jeżeli podczas tego błędu pralka nie wypompowuje wody oraz w połowie prania zatrzymuje się, to zapewne musimy wymienić grzałkę. Możemy także sprawdzić, czy nigdzie nie doszło do żadnego przebicia.

Jak widzicie z niektórymi usterkami, możecie sobie poradzić w bardzo prosty sposób, niektóre z nich wymagają dokładniejszego sprawdzenia i diagnozy. Jeżeli nigdy nie zajmowaliście się naprawą takich sprzętów, nie porywajcie się na nią samemu. Według Ciebie to nie są najczęstsze błędy w pralkach Candy? Daj nam o tym znać w komentarzu!

naprawa pralek