Jakie objawy daje uszkodzony hydrostat w zmywarce?

Hydrostat jest elementem zmywarki, to czujnik ciśnieniowy sterowania poziomem wody w tym urządzeniu. Element ten ma za zadanie regulować poziom oraz ciśnienie wody w komorze w której znajdują się naczynia. Jak więc rozpoznać uszkodzenie hydrostatu w zmywarce?

uszkodzony hydrostat w zmywarce

źródło: popularmechanics.com

 

Zbyt wysoki poziom wody w komorze – tak najczęściej możemy rozpoznać uszkodzenie termoastatu. Zmywarka za często pobiera wodę, a następnie zaczyna ją wylewać. Jeżeli odpływ i elektrozawór są drożne to należy jak najszybciej wymienić hydrostat.

Brudne naczynia – uszkodzenie hydrostatu może powodować, że zmywarka pobiera zbyt mało wody, co powoduje, że naczynia nie są domy.  

Zmywarka nie kończy programu – Kiedy zmywarka pracuję cały czas, mimo że naczynia są już czyste-świadczy to o nieprawidłowej pracy hydrostatu. Urządzenie pracuje w nieskończoność, ponieważ woda jest ciągle pobierana i dlatego zmywarka nie jest w stanie zakończyć cyklu i rozpocząć nowego. Jeżeli jednak w tym przypadku okażę się, że winny może być programator, naprawa będzie o wiele droższa.

Zmywarka na przemian pobiera i wylewa wodę – Uniemożliwia to prawidłowe funkcjonowanie zmywarki. Zmywarka pobiera zbyt dużą ilość wody, a następnie wypompowuję ją. Nie kończąc wybranego programu.

zepsuty hydrostat w zmywarce

źródło: jayteichman.com

Wymiana hydrostatu

  1. Odłącz zmywarkę od sieci elektrycznej.
  2. Odepnij przewody od hydrostatu.
  3. Pociągnij hydrostat do góry.
  4. Odczep wężyk.
  5. Podłącz wężyk i przewody do hydrostatu i włóż nowy hydrstat w miejsce starego.

Na rynku dostępne są różne modele hydrostatów. Różnią się wymiarami, kształtem, rozmieszczeniem złączy itd. Aby prawidłowo dobrać hydrostat do konkretnej zmywarki, potrzebne są jej dane z tabliczki znamionowej.

Częstą przyczyną nieprawidłowej pracy hydrostatu jest zabrudzenie komory ciśnieniowej. Jeżeli przeczyszczenie komory ciśnieniowej lub wymiana hydrostatu sprawia nam problem, wezwijmy kogoś z doświadczeniem, który bez problemu sobie z tą naprawą/wymianą poradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *