Jakie objawy daje uszkodzony hydrostat w zmywarce?

 

Hydrostat – jest to czujnik ciśnieniowy sterowania poziomem wody w zmywarce. Kiedy działa prawidłowo reguluję on poziom i ciśnienie wody w komorze, gdzie znajdują się naczynia. Jakie objawy daje uszkodzony hydrostat w zmywarce, o tym w naszym artykule.

uszkodzony hydrostat w zmywarce

źródło: popularmechanics.com

 

  • Zbyt wysoki poziom wody w komorze

 

To najczęstszy objaw uszkodzenia hydrostatu. Zbyt częste pobieranie wody przez zmywarkę, prowadzi do tego, że zmywarka wylewa wodę. Sprawdźmy drożność odpływu i elektrozawór. Jeżeli wymienione wyżej przyczyny wylewania wody zostaną przez nas wykluczone, należy jak najszybciej wymienić hydrostat.

  • Brudne naczynia

Uszkodzony hydrostat powoduję, że do komory trafia zbyt mała ilość wody, wskutek tego woda nie dociera do brudnych naczyń. Powoduje to niedomyte naczynia przez naszą zmywarkę.

  • Zmywarka nie kończy programu

Kiedy zmywarka pracuję cały czas, mimo że naczynia są już czyste-świadczy to o nieprawidłowej pracy hydrostatu. Urządzenie pracuje w nieskończoność, ponieważ woda jest ciągle pobierana i dlatego zmywarka nie jest w stanie zakończyć cyklu i rozpocząć nowego. Jeżeli jednak w tym przypadku okażę się, że winny może być programator, naprawa będzie o wiele droższa.

  • Zmywarka na przemian pobiera i wylewa wodę

Uniemożliwia to prawidłowe funkcjonowanie zmywarki. Zmywarka pobiera zbyt dużą ilość wody, a następnie wypompowuję ją. Nie kończąc wybranego programu.

zepsuty hydrostat w zmywarce

źródło: jayteichman.com

Wymiana hydrostatu

  1. Odłącz zmywarkę od sieci elektrycznej.
  2. Odepnij przewody od hydrostatu.
  3. Pociągnij hydrostat do góry.
  4. Odczep wężyk.
  5. Podłącz wężyk i przewody do hydrostatu i włóż nowy hydrstat w miejsce starego.

Na rynku dostępne są różne modele hydrostatów. Różnią się wymiarami, kształtem, rozmieszczeniem złączy itd. Aby prawidłowo dobrać hydrostat do konkretnej zmywarki, potrzebne są jej dane z tabliczki znamionowej.

Częstą przyczyną nieprawidłowej pracy hydrostatu jest zabrudzenie komory ciśnieniowej. Jeżeli przeczyszczenie komory ciśnieniowej lub wymiana hydrostatu sprawia nam problem, wezwijmy kogoś z doświadczeniem, który bez problemu sobie z tą naprawą/wymianą poradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *