Zmywarka cały czas pobiera wodę – przyczyny i naprawa

zmywarka

Zmywarka jest niezbędnym urządzeniem w naszej kuchni. Jej prawidłowo praca jest bardzo ważna w naszym codziennym funkcjonowaniu. Jedną z najczęstszych awarii, jakie występują w zmywarce, jest ciągłe pobieranie przez nią wody. Jakie są przyczyny ciągłego pobierania wody przez zmywarkę i jak naprawić tę usterkę ?

Zmywarka cały czas pobiera wodę – przyczyny

Uszkodzona pompa– często dzieje się tak, że poprzez uszkodzoną pompę nasza zmywarka ciągle pobiera wodę. Wskutek złej pracy pompy zmywarka nie jest w stanie rozpocząć wybranego programu ani go skończyć. Uszkodzona pompa uniemożliwia poprawny przebieg cyklu zmywania, w efekcie naczynia pozostają brudne. Jak wymienić pompę w zmywarce dowiesz się tutaj.

Uszkodzony programator- jedną z wielu przyczyn pobierania cały czas wody poprzez naszą zmywarkę jest problem z programatorem. Kiedy ulegnie on awarii, nasza zmywarka nie będzie dobrze pracować. Może być tak, że zmywarka zatrzyma się na wybranym cyklu, lub w ogóle go nie rozpoczyna. Jedyną czynnością, jaka zmywarka wykonuję to ciągłe pobieranie wody i buczenie.

Zmywarka cały czas pobiera wodę
źródło: archiechi.com

Wymiana programatora w zmywarce

Jak już wiecie, gdy zmywarka cały czas pobiera wodę przyczyną może być uszkodzony programator. Poniżej dowiecie się jak wymienić programator w zmywarce.

 1. Odłączamy zmywarkę od źródeł zasilania.
 2. Odkręcamy przednią obudowę drzwi, odkręcając śruby po ich wewnętrznej stronie.
 3. Przymykamy drzwi i zdejmujemy przednią obudowę zmywarki.
 4. Odczepiamy zatrzaski i odczepiamy panel.
 5. Odłączamy przewody elektryczne.
 6. Odkręcamy i zdejmujemy metalową ramkę.
 7. Odczepiamy moduł wciskając jego zatrzaski.
 8. Wkładamy nowy programator.
 9. Podłączamy przewody.
 10. Wkładamy i przykręcamy metalową ramkę zmywarki.
 11. Podłączamy resztę przewodów.
 12. Zakładamy przednią obudowę.
 13. Otwieramy drzwi i przykręcamy przednią obudowę.

Uszkodzony hydrostat- kolejną przyczyną ciągłego pobierania przez naszą zmywarkę wody jest problem z hydrostatem. Źle działający hydrostat sprawia, że następuje nadmierne wypełnienie komory. Wówczas zmywarka wylewa wtedy wodę poprzez drzwi zmywarki. Taka niepoprawna praca hydrostatu prowadzi do tego, że zmywarka nie rozpoczyna cyklu zmywania. Wskutek tego naczynia pozostają brudne w zmywarce.

Jak wymienić hydrostat dowiesz się tutaj

Przyczyn ciągłego pobierania wody przez naszą zmywarkę może być kilka. Aby mieć pewność, jaki element jest odpowiedzialny za tą awarię, zamów usługę w serwisie Technikan.