To rozwiązanie pozwoli ci na proste przechowywanie żywności!

Niedawno na Polski rynek trafiła marka FoodSaver, która rozszerza swoją ofertę o nowe akcesoria. Nowością jest m.in. system pakowanie próżniowego FoodSaver Fresh, który może nawet dwukrotnie wydłużyć datę przydatności do spożycia produktów.

pakowanie żywności
źródło: cayneshousewares.com

Próżniowe pakowanie żywności pozwala nam na wydłużenie świeżości produktów spożywczych.

Proste przechowywanie żywności, dzięki produktom FoodSaver

Producent FoodSaver oferuje system próżniowego pakowania, który usuwa powietrze ze specjalnie zaprojektowanych worków, pojemników i folii tak, aby żywność w nich zamknięta była przechowywana w próżni. Takie rozwiązanie pozwala nam, aby owoce, warzywa, mięso, smak, kolor i świeżość została zachowana nawet pięciokrotnie dłużej w porównaniu do tradycyjnego przechowywania w lodówkach. Próżniowe przechowywanie żywności ma także wiele innych zalet takich jak wyeliminowanie obecności bakterii, które nie mogą się namnożyć w wyniku braku tlenu. To rozwiązanie pozwoli także uniknąć wysychanie wilgotnych artykułów spożywczych, a także utrzymać produkty bogate w tłuszcz i olej w odpowiedniej kondycji, jak i ułatwi marynowanie ryb i mięsa.

Marka FoodSaver zadebiutowała na polskim rynku w kwietniu, wtedy też zostały zaprezentowane zgrzewarki próżniowe jej autoryzowany dystrybutor i importer w Polsce (Firma DLF Sp. Z o. o.) – wprowadziła kolejne akcesoria. Na naszą największą uwagę zasługuje system do pakowania próżniowego FoodSaver Fresh FFS010X. Jest on wykonany w nieszablonowy sposób, przyciąga zarówno jego wygląd, jak i wysoka jakość wykonania. Na duże uznanie zasługuje przede wszystkim dlatego, że jest naprawdę prosty w obsłudze.

Wystarczy, że naciśniemy jeden przycisk, a zostanie uruchomiony proces zasysania powietrza z pojemników bądź specjalnie do tego celu zaprojektowanego worka. O tym, czy urządzenie jest gotowe do pracy, informuje nas zielona kontrolka, a po wytworzeniu odpowiedniej próżni system sam przerwie prace urządzenia. Dzięki ruchomej głowicy możemy wybrać różnej wielkości pojemniki oraz worki.

Dlaczego warto zainwestować w to urządzenie?

Urządzenie jest bardzo poręczne, zajmuje niewiele miejsca. Jego gabaryty są małe, dlatego jest bardzo łatwy w przenoszeniu. Do wyboru mamy urządzenia w kolorach czarnym oraz srebrnym, dlatego też możemy mieć pewność, że urządzenie sprawdzi się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

pakowanie próżniowe
źródło: terapeak.com

W zestawie znajdziemy:

  • Systemu do pakowania próżniowego FoodSaver Fresh
  • Pojemnik o wielkości 0,7l
  • 5 worków strunowych o pojemności 0,95l

Cena urządzenia to około 399 zł

Dystrybutor oferuje także wiele innych dodatkowych akcesoriów, dzięki którym nasze potrawy możemy przechowywać nie tylko w zamrażalkach, czy lodówce, ale nawet w spiżarni, szafce, czy w drodze nad morze.

W ofercie znajdziemy:

  • Worki do gotowania i mrożenia
  • Worki do próżniowego pakowania wilgotnej żywności z taśmą absorbującą nadmiar cieczy
  • Worki do mrożenia i gotowania na parze
  • Folia do próżniowego pakowania 2 porcji jednocześnie
  • Folia do próżniowego pakowania dużych porcji,
  • Pojemniki do przechowywania próżniowego FoodSaver Fresh o pojemności od 0,47l do 2,3l