Zakup sprzętu ze sklepowej ekspozycji- za i przeciw

Często kupujemy używane samochody, czy też ubrania, niekiedy mamy okazje kupić sprzęt ze sklepowej ekspozycji, może to być całkiem dobry pomysł, o ile jednak nie trafimy na doszczętnie zużyty sprzęt.

ekspozycja sklepowa towar

źródło: landmarkgroup.com

Zakup sprzętu ze sklepowej ekspozycji- za i przeciw

Sprzęty AGD są jednymi z najbezpieczniejszych sprzętów do kupienia ze sklepowej ekspozycji, suszarki, odkurzacze, czy inne sprzęty są na widoku, jednak włączane są bardzo rzadko, wiec ich zużycie jest minimalne. Jedyne czego możemy się obawiać przy zakupie takiego sprzętu to uszkodzenia mechaniczne jak rysy, czy rzadziej wgniecenia. Urządzenia włączane są na małą chwilę, a ich uszkodzenia mechaniczne są niewielkie zazwyczaj wiec nie ma to wpływu na sprawność urządzenia. Dlatego też najpierw sprawdź, czy działa poprawnie, a później targuj rabat!

Zakup telewizora ze sklepowej ekspozycji także może okazać się dobrym pomysłem, większość z nich ma dość długą żywotność, a więc okres, przez jaki był użytkowany w sklepie, nie powinien zrobić dużej różnicy. Jednak taki telewizor powinniśmy móc kupić w niższej cenie, jedynie wtedy będzie to dla nas opłacalna inwestycja. Większość telewizorów działa od 4 do 10 lat bez większych uszkodzeń, dlatego też telewizory, które są sprzed 3 lat, nie są warte naszej uwagi.

Kupując telewizor z wystawy, zwróć uwagę na to, czy pod odciskami palców nie znajdują się poważne uszkodzenia, które mogą powodować kłopoty podczas jego użytkowania. Kiedy już wybierzesz model, sprawdź dokładnie gniazda, czy żadne z nich nie ma żadnych poważnych uszkodzeń. Warto także upewnić się, czy załączone jest całe wyposażenie telewizora. Czy znajduje się: instrukcja, pilot oraz wszystkie kable. Sprawdź także, czy to, że ekran jest zaciemniony, wynika z długiej eksploatacji, czy może po prostu zmienione są jego ustawienia.

towar z ekspozycji

źródło: taqaddom.com

Co tyczy się wszystkich towarów z ekspozycji, sprawdź jego opakowanie, jeżeli okaże się, że jest zniszczone, lepiej daruj sobie ten sprzęt, ponieważ nie wiadomo jakich warunkach był przewożony bądź gdzie jeszcze użytkowany.

Czas nie ma znaczenia, czyli kupując towar z ekspozycji, sprawdź go dokładnie, włącz go i użytkuj przez długi czas, aby upewnić się, że jest na pewno sprawne. Wybieraj urządzenia z gwarancją, a czasami jak się da nawet z tą przedłużoną!

Kupując sprzęt z wystawy powinieneś:

  • Dowiedzieć się jak długo był wystawiony
  • Sprawdź, czy działa poprawnie
  • Negocjować rabat

Czasami bardziej opłaca się kupić urządzenia z mniejszą ilością funkcji, czy nowszej generacji niż inwestować w te z ekspozycji nie „pierwszej świeżości”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *