Najciekawsze funkcje pralek – Top 5

pralka funkcja pupil

Pralka jest obecnie obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu. Wybierając pralkę, zwracamy uwagę na takie parametry jak: pojemność pralki, czy wielkość. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, warto także zwrócić uwagę na jej funkcje. Najciekawsze funkcje pralek – Top 5

pralka
źródło: thememo.com

Najciekawsze funkcje pralek – dla posiadaczy czworonoga i nie tylko

Funkcja Pupil – pralka, która usuwa sierść

Masz psa lub kota ? Mieszkasz z nim, bawisz się, a później twój pupil zostawia na naszych ubraniach, dywanie, czy też kocu ślady w postaci sierści, którą trudną zdjąć z ubrań. Jej pozbycie okazuje się wyjątkowo trudne, ponieważ większość pralek nie najlepiej radzi sobie z tym zadaniem. Twoja pralka też nie do końca daje rade ? Można robić to ręcznie lub za pomocą specjalnych szczotek, ale jest to bardzo pracochłonne. Koniec z tym! Nowa funkcja pupil poradzi sobie z tym bez problemu. Ta funkcja wykorzystuje cykl prania zmodyfikowany w taki sposób, aby zarówno pranie, jak i płukanie było jeszcze bardziej intensywne i skuteczne. Tajemnicą skuteczności pralek z funkcją Pupil jest połączenie wielokrotnego płukania z intensywnym wirowaniem, bez obawy! Nie oznacza to, że te pralki zużywają więcej wody i prądu, w rzeczywistości są bardzo energooszczędne. Łatwiejsze”uwolnienie” sierści z włókien tkaniny możliwe jest dzięki dodatkowemu podgrzewaniu wody w pralce. Funkcja pupil cieszy się coraz większą popularnością, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy właściciel sierściastego przyjaciela wie, jak trudno jest usunąć jego sierść. Polecamy każdemu– kto nie może poradzić sobie z ciągle osadzającą się sierścią na ubraniach!

 

Najciekawsze funkcje pralek
źródło: zeusnews.it

Zobacz także nasz artykuł: Obalamy mity, czyli cała prawda o pralkach

Najciekawsze funkcje pralek – inteligentne pranie

Funkcja łatwe prasowanie

Nie każdy z nas lubi prasować, jest to nudne i pracochłonne, jednak istnieje pralka z funkcją prasowanie, dzięki tej funkcji w pralce ubrania równomiernie rozkładają się w bębnie pralki, a optymalna szybkość obrotów powoduje, że pranie nie jet wygniecione. Jeżeli nie przepadasz za tą czynnością, a chcesz, aby Twoje ubrania wyglądały ładnie i świetnie się prezentowały, poszukaj pralki właśnie z tą funkcją. Posiadając taką pralkę, zaoszczędzisz czas, który możesz przeznaczyć na odpoczynek i relaks po całym dniu ciężkiej pracy, a pralka zrobi całą pracę za Ciebie.

Fuzzy logic

Ta pralka ma za zadanie kontrolować parametry prania takie jak: poziom wody, temperatura, obroty i obciążenie silnika oraz pobór wody. Dzięki tej autokontroli pralka dostosowuje zużycie prądu czy wody do załadunku, ciężaru i stopnia zabrudzenia wsadu, optymalizując zużycie energii elektrycznej, wody i środków piorących. Autokontrola większości parametrów w pralce pozwala na dostosowanie zużycia wody, czy też prądu do załadunku. Innowacyjny system Fuzzy Logic pozwala na rozpoznanie załadunku z dokładnością do 0,5 kg. Pamiętajmy, że standardowe pralki z automatyką wagową rozpoznają załadunek z dokładnością 2-3 kg.

Najciekawsze funkcje pralek, które zaoszczędzą twój czas

Funkcja samooczyszczenia

Funkcja samooczyszczenia pralki usuwa powstałe w urządzeniu zanieczyszczenia, tym samym przedłużając jego żywotność. Jak już dobrze wiecie, brzydki zapach z pralki spowodowany jest właśnie osadzaniem się zanieczyszczeń np. w jej bębnie, zapchanie filtra spowodowane jest właśnie zanieczyszczeniami jakie się w pralce osadzają, co z kolei prowadzi do naprawy pralki. Pralka jest jednym z najczęściej używanych sprzętów w domu, większość z nas wykonuje pranie co najmniej dwa razy w tygodniu. Osadzenie się detergentów w pralce prowadzi do nieprzyjemnych zapachów, a nawet powstaniu grzyba, dzięki tej funkcji nie będziesz się już martwić o czyszczenie pralki.

Funkcja pary

Od niedawna na rynku możemy znaleźć pralki właśnie z funkcją pary. To przede wszystkim oszczędność czasu, ponieważ rzeczy nie trzeba prasować, szczególnie jeśli chodzi o dżinsy, ubrania nie są tak pogniecione. Pralka z tą funkcją dodatkowo sprawi, że nawet te najdelikatniejsze tkaniny pozostaną delikatne. Czas pracy pralki jest znacznie krótszy niż normalnego prania chemicznego. Pralka idealnie sprawdzi się dla alergików, ponieważ niszczy nawet najdrobniejsze drobnoustroje. Taka pralka ma praktycznie tylko zalety, zaczynając od zdrowia, a na ekonomii kończąc. Funkcja pary sprawdza się także do odświeżenia ubrań np. kiedy palimy, a dym osadza się na naszych ubraniach. Pranie parowe jest ekonomiczne (zmniejsza nasze rachunki za prąd) i przyjazne dla naszego środowiska- jak widzicie same plusy!