Jak wyczyścić hydrostat w pralce ?

Nikt z nas nie lubi tego momentu, kiedy pralka ulegnie awarii. Przyczyn może być wiele. Jak rozpoznać czy to właśnie hydrostat jest winny ? Czym się charakteryzuje uszkodzony hydrostat i jak go wyczyścić ? O tym w naszym dzisiejszym artykule.

hydrostat w pralce

źródło: ve.melinterest.com

HYDROSTAT– zwany również presostatem, jest to część, której zadaniem jest utrzymanie stałego poziomu wody w pralce. Pełni funkcję regulacji wody, tak aby podczas prania nasza pralka nie pobierała jej za dużo, albo za mało. Umieszczony jest po prawej stronie- na górze bocznej ścianki pralki.

Czym charakteryzuje się wadliwy hydrostat ?

  • urządzenie nie pobiera wody
  • sprzęt pobiera za dużo wody
  • pralka nie wypompowuje wody
  • urządzenie nie przechodzi do kolejnego etapu prania
  • pralka nie dopiera ubrań

Więcej informacji na temat objaw uszkodzonego hydrostatu, wymiany hydrostatu i jego regulacji przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule tutaj: Hydrostat pralki regulacja

Czyszczenie hydrostatu

  1. Wyczyść układ hydrostatu (wszystkie węże dochodzące do hydrostatu, łącznie z czarnym opływowym)
  2. Sprawdź hydrostat dmuchając w rurkę – przy wydechu styki powinny przełączyć się dwa razy i przy wdechu również dwa razy.
  3. Podczas pobierania wody, dmuchnij w hydrostat ( najlepiej założyć kawałek wężyka i zobaczyć czy włączy się pobieranie wody).

Hydrostat można sprawdzić dmuchając do niego, jednak należy robić to bardzo ostrożne, aby go nie uszkodzić. W chwili usłyszenia charakterystycznego trzasku należy przerwać zwiększenie ciśnienia. Można również dokonać pomiaru styków omomierzem.

Jak wyczyścić hydrostat w pralce

źródło: preciolandia.com

W jaki sposób dobrać zamienny hydrostat i gdzie można go kupić ?

Hydrostaty różnią się od siebie wymiarami, kształtem i rozmieszczeniem złączy. Aby prawidłowo dobrać ten element dla konkretnego modelu potrzebne będą jej dane z tabliczki znamionowej. Jeżeli hydrostat jest wyciągnięty z pralki, można również iść z nim do sklepu, w celu porównania parametrów.

Dlaczego poprawnie działający hydrostat jest tak ważny ?

Kiedy w naszej pralce hydrostat działa prawidłowo, pralka w odpowiedniej ilości pobiera wodę w trakcie prania. Rozpoczyna i kończy kolejne cykle prania. Ubrania są wtedy czyste i woda zostaje całkowicie wypompowana.

Gdy zauważysz problem z hydrostatem w swojej pralce, zadzwoń i zamów profesjonalnego fachowca z technikan.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *