Test AGD: Urządzenie do mikrodermabrazji Beurer FC76

Mikrodermabrazja to zabieg, podczas którego ścierane są kolejne warstwy naskórka. Możemy wykonać go w salonie (za bardzo duże pieniądze) bądź w domu przy użyciu domowego urządzenia do mikrodemabrazji. Zapraszamy na nasz pierwszy test AGD, czyli recenzję urządzenia do mikrodermabrazji Beurer FC76.

beurer test

Zabieg mikrodermabrazji – co to jest?

Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka. Zabieg ma na celu m.in. zminimalizowanie blizn trądzikowych, widoczności zmarszczek, czy lepsze wchłanianie np. kremów. Warto wiedzieć, kiedy nie możemy wykonać takiego zabiegu m.in. kiedy mamy:

 • Trądzik różowaty lub ropowiczy
 • Opryszczkę, otwarte blizny, czy brodawki
 • Uszkodzenie ciągłości w skórze w miejscu, gdzie będzie wykonywany zabieg
 • Skłonności do bliznowców
 • Zakażenie wirusowe, bakteryjne, czy grzybicze
 • Wykonany chirurgiczny w miejscu, gdzie chcemy zrobić zabieg, do 2 miesięcy od takiego zabiegu
 • Nowotwór
 • Jesteśmy podczas leczenia trądziku lekami, w których skład wchodzi izotretynoina
 • Naczyniaki jamiste

Już wiecie czym jest zabieg mikrodermabrazji, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Teraz czas na recenzje urządzenia do domowej mikrodermabrazji, czyli Beurer FC76

mikrodermabrazja

Recenzja urządzenia Beurer FC76

Urządzenie Beurer FC76 najważniejsze informacje:

 • Przeznaczenie do wykonywania zabiegu w domu
 • W opakowaniu znajdują się:
 • Urządzenie Beurer FC76
 • 3 wymienne końcówki
 • 10 wymiennych filtrów
 • Ładowarka
 • Cena około 260 zł

Urządzenie Beurer FC76 stosuje od niedawna, mogę więc powiedzieć wam moje pierwsze wrażenia co do tego urządzenia. Urządzenie to w odróżnieniu od innych sprzętów, dzięki którym możemy wykonać zabieg mikrodermabrazji w domu, jest: tanie i łatwo dostępne. Możemy kupić je przez internet bądź stacjonarnie m.in. w Komputroniku. Jak do tej pory wykonałam nim dwa zabiegi i muszę przyznać, że jest lepsze, niż oczekiwałam, jest ono z bardzo niskiej półki cenowej, jeżeli chodzi o takie urządzenia, a działa naprawdę dobrze. Zabieg mikrodermabrazji tym urządzeniem powinien być wykonywany raz w tygodniu bądź 2 razy, jeżeli nie mamy skóry wrażliwej. Ja, choć takiej nie mam, będę wykonywać zabieg raz w tygodniu, aby skóra miała czas na regeneracje.

mikrodermabrazja

Mój pierwszy raz z urządzeniem z Beurer FC76

Pierwszy raz z tym urządzeniem był także pierwszym razem, kiedy wykonywałam zabieg mikrodermabrazji. Przed zrobieniem zabiegu oczyściłam skórę oraz dokładnie ją wysuszyłam (urządzenie nie powinno mieć żadnego kontaktu z wodą). Ponieważ był to mój pierwszy raz, nie chciałam wykonywać zabiegu najmocniejszą końcówką (na zdjęciu poniżej jest to ta końcówka na samym dole), więc zdecydowałam się na tę o pośredniej mocy i tą bardziej precyzyjną do np. okolic nosa. W instrukcji znajdziemy dokładny schemat, który pomoże nam w odpowiednim wykonaniu zabiegu. Jest w nim pokazane jakie ruchy i w którą stronę mamy wykonywać urządzeniem, aby zabieg był najbardziej efektywny. Od razu po skończeniu skóra jest zaczerwieniona, jednak widać już pierwsze efekty: jest ona o wiele gładsza, a blizny potrądzikowe, choć ich barwa jest bardziej intensywna prze kilka godzin są mniejsze.

Urządzenie Beurer FC76 efekty kiedy są widoczne?

To jak Beurer FC76 zadziałał na moje blizny, mogłam zobaczyć dopiero na drugi dzień ponieważ w dzień zabiegu skóra jest zaczerwieniona, a blizny bardziej intensywne. Od razu po zabiegu możemy wykonać maseczkę i tak zrobiłam ja, następnie zaaplikowałam jeden z moich kremów i ku mojemu zdziwieniu jego wchłonięcie było niemalże natychmiastowe! Czyszczenie urządzenia: Na rynku możemy znaleźć specjalne preparaty dzięki którym zdezynfekujemy urządzenie, nie może być ono myte wodą! Po każdym zabiegu wyjmujemy z niego jednorazowy filtr.

urządzenie Beurer FC76

Urządzenie Beurer FC76 kolejne zabiegi

Drugi zabieg postanowiłam wykonać jeszcze w tym samym tygodniu, jednak jak już wspomniałam, kolejne będę wykonywać jeden tygodniowo. Jednak do rzeczy, drugi zabieg postanowiłam wykonać najmocniejszą końcówką na największej mocy urządzenia, szczerze powiem, że dużej różnicy między końcówką na dole i pośrodku nie ma prawie żadnej(przynajmniej ja nie zauważyłam), także podczas tego zabiegu użyłam precyzyjnej końcówki. W instrukcji możemy przeczytać, że nie powinno przejeżdżać się kilka razy po tym samym miejscu, jednak np. na nosie musiałam przeciągnąć urządzeniem więcej niż raz, ponieważ było na nim więcej suchym skórek, z którymi urządzenie nie mogło sobie poradzić za jednym pociągnięciem. Po drugim zabiegu skóra była bardzo gładka i wyglądała naprawdę zdrowo, zaczerwienienie była mniejsze niż na pierwszym razem. Przed zabiegiem wykonałam peeling w celu lepszego złuszczania naskórka.

Podsumowując: Moje wrażenie podczas używania i efekty, jakie osiągnęłam urządzeniem za zaledwie 260 zł, jest bardzo pozytywne. Muszę przyznać, że oczekiwałam o wiele mniej od urządzenia Beurer FC76, jednak zostałam miło zaskoczona.

Jak działa urządzenie Beurer FC76?

AKTUALIZACJA: Żeby blizny potrądzikowe zniknęły, musimy wykonać kilka, a nawet kilkanaście zabiegów, dlatego też artykuł ten będzie aktualizowany co 1 bądź 2 zabiegi, aby być na bieżąco z moimi postępami, koniecznie polub nas na facebook’u!

AKTUALIZACJA 1: Urządzeniem wykonałam już kilka zabiegów, w pierwszym tygodniu po opublikowaniu tego wpisu, wykonałam jeden zabieg. W następnym tygodniu zauważyłam jednak suche skórki w okolicy nosa oraz brwi. Zaczęłam więc wykonywać zabieg 2 razy w tygodniu. Skóra do 2 dni od zabiegu wygląda na gładszą, a kosmetyki wchłaniają się lepiej. Jak wiadomo żaden z zabiegów nie będzie miał długowiecznych efektów, jednak cel w jakim zostało zakupione to urządzenie powoli zostaje osiągnięty. Blizny choć są jeszcze widoczne są dużo mniejsze. Nie zapominajcie jednak o codziennej pielęgnacji, a w celu przyśpieszenia efektów, korzystajcie z kremów wybielających np. ze śluzu ślimaka. Kolejna i ostatnia aktualizacja ukarze się po wykonaniu (w sumie)10 zabiegów. Dajcie znać w komentarzach co jeszcze chciałybyście dowiedzieć się o urządzeniu!

AKTUALIZACJA 2: Witajcie! To już ostatnia aktualizacja tego wpisu. Urządzenie sprawdziło się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę cenę oraz łatwość obsługi można powiedzieć, że w 100%. Większość blizn potrądzikowych jest już niewidoczna, skóra po każdym z zabiegów lepiej wchłania kosmetyki i jest gładka. Jeżeli szukacie urządzenia w niskiej cenie, które pomoże wam w walce z bliznami, możecie zdecydować się na jego zakup. 😉

Latest Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *