Szafka do zabudowy pralki jak wybrać?

Nie każdy z nas chciałby mieć pralkę wolnostojącą, na szczęście na rynku znajdziemy pralki pod zabudowę, jednak wybór szafki może być sporym problemem. Jak dobrze wybrać szafkę do zabudowy pralki ? Jak zabudować pralkę w oryginalny sposób?

zabudowa pralki w lazience

źródło: blog.homedepot.com

Szafka do zabudowy pralki jak wybrać?

Najprostszym sposobem na zabudowę pralki jest kupno szafki przeznaczonej do zabudowy pralki, jednak o tym potem. Mamy dla was pomysł, dzięki któremu wasza pralka będzie niewidoczna, a wy zyskacie dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeżeli nasza łazienka jest wystarczająco duża, możemy w niej zaplanować dużą szafę z przesuwanymi drzwiami tak jak np. w garderobach, lub też z tradycyjnymi drzwiami z funkcją szuflad. Możemy też wygospodarować większy fragment przy jednej ze ścian łazienki nie tylko na pralkę, ale również na inne rzeczy, takie jak: suszarkę, kosz na brudną bieliznę, odkurzacz, środki czystości, czyste ręczniki, czy też kosmetyki. Zabudowa pralki w łazience może być wykonana tradycyjnie, czyli szafka, której przeznaczeniem jest „schowanie” naszej pralki, przy wyborze szafki do zabudowy pralki, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych elementach. Wybierając pralki do zabudowy, ustalono standard wymiarów tych urządzeń: szerokość 60 cm, głębokość 55 cm, a wysokość od 83 cm do 85 cm. Te sprzęty są trochę niższe od sprzętów wolnostojących. Jeżeli nie chcemy zakrywać i maskować takiej szafki drzwiami zdecydujmy się na model pralki taki, który będzie się idealnie komponował z akcentem kolorystycznym naszego pomieszczenia.

Szafka do zabudowy pralki jak wybrać?

źródło: meadlumber.com

Szafka do zabudowy pralki jak wybrać ją do kuchni?

Kiedy nasza łazienka jednak okażę się za mała, aby umieścić w niej pralkę, jednym z kilku sposobów na zaoszczędzenie miejsca w łazience jest przeniesienie pralki do kuchni. Zazwyczaj umieszczamy pralkę w ciągu innych szafek kuchennych, pod blatem. Planując odpowiednie miejsce w kuchni, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich wymiarów w tym miejscu dla pralki. Decydując się na przeniesienie pralki do kuchni, musimy pamiętać o pozostawieniu około 2 cm po bokach urządzenia, a szafką i około 10 cm wolnej przestrzeni za pralką. Zapewni to pralce odpowiednią wentylację, jak i również w razie awarii, lepszy dostęp do dostania się do sprzętu. W przeciwnym razie fachowiec może mieć trudności w wyciągnięciu sprzętu albo nawet w naprawieniu awarii. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia lub porysowania samej pralki. Zachowanie odpowiedniej przestrzeni między pralką a szafką, w której się znajduję, ochroni inne meble przed uszkodzeniem. Podczas wirowania pralka może spokojnie wirować, nie narażając innych urządzeń, lub też blatu kuchennego na „szarpanie”. Pamiętajmy także, aby zwrócić uwagę, na, czy kabel pralki bez problemu dosięgnie do gniazdka elektrycznego. Odległość pralki od gniazdka nie powinna być większa niż 1,5 m średnia długość przewodu! Nie używamy w tym celu przedłużaczy. Bardzo istotne jest, aby nie podłączać do tego samego gniazdka, co pralka innych urządzeń. Może bowiem wtedy wystąpić przebicie, co może powodować w najlepszym dla nas przypadku wybijanie korków w mieszkaniu, a najgorszym uszkodzenie sprzętów. Kiedy dojdzie do przeciążenia, pralka wtedy narażona jest np. na spalenie grzałki. Przed podłączeniem naszej pralki do instalacji wodnej musimy sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim sprawdzamy ilość gwintów, jeżeli są dwa (do zimnej i ciepłej wody), pamiętajmy, żeby je prawidłowo podłączyć. W razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdźcie instrukcje, jeżeli nadal nie wiecie jak to zrobić, zadzwońcie po fachowca.

Ważne! Wąż, który doprowadza wodę, powinien być zamontowany maksymalnie na wysokości 1 m od podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *