Czyszczenie mikrofalówki

Świąteczne porządki w pełni, a więc warto poświęcić nieco uwagi mikrofalówce, która w bardzo łatwy sposób się brudzi, a nie zawsze na bieżącą czyścimy zgromadzone tam zabrudzenia. Jak więc zadbać o czystość mikrofalówki?

czyszczenie mikrofalówki

źródło: themakeyourownzone.com

Najprościej byłoby po każdym użyciu przecierać ją wewnątrz i zewnątrz wilgotną szmatką. Niestety niewiele osób ma czas, czy też pamięta, że należałoby po każdym użyciu czyścić ten sprzęt. O czyszczeniu mikrofalówki przypominamy sobie dopiero w momencie, gdy zaschnięty brud zaczyna dawać nieprzyjemny zapach. Jeżeli tak dzieje się właśnie z Twoją mikrofalówką, a nie chcesz szorować jej detergentami. Mamy dla Ciebie kilka prostych sposobów, dzięki którym w łatwy sposób doczyścisz mikrofalówkę.

Sprawdźcie nasz artykuł: Nietypowe zastosowanie tabletek do zmywarek i zobaczcie jak przedświąteczne porządki mogą być proste!

Sposób 1 – nalewamy wody do naczynia, które możemy wstawić do mikrofalówki, wrzucamy do niej kilka plasterków cytryny bądź wciskamy sok do środka. Mikrofalówkę ustawiamy na 5 minut na najwyższą temperaturę, a następnie przy pomocy rękawicy kuchennej wyjmujemy naczynie, a wnętrze mikrofalówki przecieramy wilgotną szmatką. Woda, która się skropliła sprawi, że osad będzie się łatwiej ścierał, a cytryna sprawi, że będzie się z niej wydobywał ładny zapach.

Sposób 2 – w tym sposobie także wykorzystujemy naczynie z wodą, jednak w tej wersji dolewajmy do niej ¼ szklanki octu. W tym sposobie mikrofalówkę czyścimy tak samo jednak z tą różnicą, że w tej wersji zapach nie jest już tak przyjemny.

czyszczenie mikrofalówki

źródło: digitaltrends.com

Sposób 3 – bierzemy kilka papierowych ręczników i moczymy je, a następnie zwijamy w kulkę i kładziemy na szklanym talerzu obrotowym. Mikrofalówkę włączmy na kilka minut, a następnie tym samym ręcznikiem czyścimy wnętrze. Uważajcie, ponieważ ręcznik może być gorący, dlatego warto użyć rękawic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *