Czyszczenie mikrofalówki

Czyszczenie mikrofalówki jest rzeczą o jakiej nie możemy zapominać. Świąteczne porządki w pełni, a więc warto poświęcić nieco uwagi mikrofalówce, która w bardzo łatwy sposób się brudzi, a nie zawsze na bieżącą czyścimy zgromadzone tam zabrudzenia. Jak więc zadbać o czystość mikrofalówki?

czyszczenie mikrofalówki

źródło: themakeyourownzone.com

Najprościej byłoby po każdym użyciu przecierać ją wewnątrz i zewnątrz wilgotną szmatką. Niestety niewiele osób ma czas, czy też pamięta, że należałoby po każdym użyciu czyścić ten sprzęt. O czyszczeniu mikrofalówki przypominamy sobie dopiero w momencie, gdy zaschnięty brud zaczyna dawać nieprzyjemny zapach. Jeżeli tak dzieje się właśnie z Twoją mikrofalówką, a nie chcesz szorować jej detergentami. Mamy dla Ciebie kilka prostych sposobów, dzięki którym w łatwy sposób doczyścisz mikrofalówkę.

Sprawdźcie nasz artykuł: Nietypowe zastosowanie tabletek do zmywarek i zobaczcie jak przedświąteczne porządki mogą być proste!

Czyszczenie mikrofalówki – na 3 sposoby

Sposób 1 – nalewamy wody do naczynia, które możemy wstawić do mikrofalówki, wrzucamy do niej kilka plasterków cytryny bądź wciskamy sok do środka. Mikrofalówkę ustawiamy na 5 minut na najwyższą temperaturę, a następnie przy pomocy rękawicy kuchennej wyjmujemy naczynie, a wnętrze mikrofalówki przecieramy wilgotną szmatką. Woda, która się skropliła sprawi, że osad będzie się łatwiej ścierał, a cytryna sprawi, że będzie się z niej wydobywał ładny zapach.

Sposób 2 – w tym sposobie także wykorzystujemy naczynie z wodą, jednak w tej wersji dolewajmy do niej ¼ szklanki octu. W tym sposobie mikrofalówkę czyścimy tak samo jednak z tą różnicą, że w tej wersji zapach nie jest już tak przyjemny.

czyszczenie mikrofalówki

źródło: digitaltrends.com

Sposób 3 – bierzemy kilka papierowych ręczników i moczymy je, a następnie zwijamy w kulkę i kładziemy na szklanym talerzu obrotowym. Mikrofalówkę włączmy na kilka minut, a następnie tym samym ręcznikiem czyścimy wnętrze. Uważajcie, ponieważ ręcznik może być gorący, dlatego warto użyć rękawic.

Jak widzicie utrzymanie mikrofalówki w czystości jest proste! Czyszczenie tego urządzenia można wykonać z pomocą tego co mamy w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *