Jak wyjąć zmywarkę z zabudowy?

demontaż frontu zmywarki

Zmywarki coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Większość z nas nie potrafi bez tego urządzenia normalnie funkcjonować w swojej kuchni. Jak wyjąć zmywarkę z zabudowy ?

zmywarka whirpool zabudowa
źródło: currys.ie

Jak wyjąć zmywarkę z zabudowy? – Bosch

Po otwarciu drzwiczek po prawej stronę na brzegu przy ścianie powinny się znajdować plastikowe kapselki. Pod nimi będą zamocowane śruby. Należy je odkręcić, a następnie wyciągnąć zmywarkę z zabudowy.

Jak wyjąć zmywarkę z zabudowy? – Whirpool

Należy odkręcić dwie blaszki, dzięki którym zmywarka przylega do blatu. Zwróćmy uwagę, aby któraś z ze stopek nie blokowała się np. o fugę terakoty.

Jak wyjąć zmywarkę z zabudowy? – Amica

Aby wyciągnąć zmywarkę z zabudowy, musimy delikatnie wysunąć ją z zabudowy. Wcześniej należy odkręcić śruby, które trzymają zmywarkę w zabudowie.

Uwaga!

Pamiętajmy przed każdym wyjmowaniem zmywarki z zabudowy o odłączeniu jej ze źródeł zasilania, a także dopływie i odpływie.

Na co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę ?

Przestrzeń naszej kuchni

Kiedy w naszej kuchnia jest dość spora, możemy zdecydować się na zmywarkę wolnostojącą. Nie musimy martwić się tym, że zajmuję za dużo miejsca w naszej kuchni, nie trzeba chować jej wśród szafek.

Estetyka wnętrza

Kiedy wybieramy urządzenia pod zabudowę, pamiętajmy o tym, że ze względu na umieszczenie ich pod blatem wśród mebli musimy liczyć się z tym, że  nie każdy model będzie pasował. Sprzęty przeznaczone do zabudowy powinny być węższe, płytsze i niższe. Kupując sprzęty, zarówno wolnostojące, jak i te przeznaczone do zabudowy powinniśmy kierować się przede wszystkim swoim gustem i estetyką wnętrza.

Prezentacja wśród innych mebli

Należałoby przed dokonaniem wyboru zmywarki, zorientować się, czy będziemy w stanie dobrać taki sam front zmywarce, tak, aby pasował on do pozostałych mebli w naszej kuchni. O tym, jaki front wybrać i jak go zdemontować przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule: Jak zdemontować front zmywarki?

Jak wyjąć zmywarkę z zabudowy?
źródło: shopyourway.com

Wady i zalety zmywarek do zabudowy

Wady:

  • Przy jakiejkolwiek awarii trzeba wyciągać cały sprzęt z zabudowy. Mechanik może doliczyć sobie dodatkową opłatę za wyciągnięcie sprzętu z zabudowy
  • Ze względu na fakt, że zmywarki są zabudowane, będą one węższe, niższe i płytsze

Zalety:

  • Główną zaletą zmywarek do zabudowy jest możliwość ukrycia jej pod blatem roboczym. Dzięki odpowiedniemu dobraniu frontu stworzyć możemy doskonałą kompozycję wbudowaną w meble kuchenne, która znacząco poprawia estetykę naszej kuchni
  • Unikniecie przedostania się okruszków, kurzu, oraz tłuszczu
  • Ładny wygląd pośród kuchennych mebli, a dzięki odpowiednie dobranemu frontowi może być niezauważalna

Jak dbać o zmywarkę ?

  1. Używaj odpowiednich środków chemicznych. Jeżeli w Twoim mieszkaniu występuję twarda woda, dodaj do każdego mycia soli.
  2. Czyść regularnie zmywarkę. Prawidłowo zmywarkę powinno się dokładnie czyścić co 3 miesiące. Do tego celu stosuj środki odkamieniające.
  3. Układaj odpowiednio naczynia w zmywarce. Jest to bardzo ważne. Po pierwsze, aby poprawnie ona myła naczynia, a po drugie, alby uszkodzenie nie uległo np. śmigło zmywarki.
  4. Aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów i możliwości dostania się wilgoci do środka, zaleca się otwieranie drzwi po skończonym programie mycia.

Kiedy już zdecydujemy jaką zmywarkę wybieramy, wolnostojącą, czy zabudowaną, warto przed decyzją o samodzielnym wyciągnięciu zmywarki z zabudowy skonsultować się ze specjalistą. Ważne, aby nie uszkodzić sprzętu i uniknąć niebezpieczeństwa związanego z naszym zdrowiem. Wejdź na Technikan.pl i zamów wizytę specjalisty, który pomoże ci w naprawie oraz montażu sprzętu.