Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro

Wieje przez drzwi wejściowe? – Czy możesz coś zrobić?

wieje przez drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe od samego początku służą nam jako swoista ochrona przed zimnem i nieproszonymi gośćmi. Dlatego tym bardziej niepokoimy się, gdy wieje przez drzwi wejściowe. Czy istnieje na to sposób? Jak poradzić sobie z przewiewem przez drzwi wejściowe? Zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem?

Nie wiesz, jak samodzielnie naprawić drzwi? Skorzystaj z pomocy naszych fachowców od regulacji drzwi i okien!

Wieje przez drzwi wejściowe – Co robić?

Problem przewiewu przez drzwi dotyczy zarówno nowych drzwi, jak i tych, które służą nam już kilka lat. Przyczyn problemu z drzwiami może być kilka, ale na całe szczęście wyeliminowanie ich mieści się w kompetencjach większości z nas. Dlaczego wiatr wieje przez drzwi?

  • Drzwi wejściowe nie przylegają do futryny;
    Drzwi, które nie są odpowiednio dopasowane nigdy nie domkną się w pełni prawidłowo. Jeśli drzwi odstają od futryny możemy być niemalże pewni, że prędzej czy później zaskoczy nas podmuch wiatru.
  • Nieprawidłowo zamontowany próg drzwi;
    Izolacja między drzwiami a podłogą jest niezwykle ważna. Jeśli zauważyłeś, że drzwi odstają od progu, a między ościeżnicą a progiem gromadzą się kropelki wody – czeka Cię regulacja drzwi wejściowych.
  • Wypaczone drzwi;
    Jak to zwykle bywa z często używanymi elementami naszych mieszkań i domów, również drzwi nie będą działały przez setki lat. Wypaczone drzwi to jedna z najczęstszych przyczyn nieszczelności między futryną a drzwiami.

Jak pozbyć się problemu z drzwiami wejściowymi?

Nie da się ukryć, iż większość kłopotów z drzwiami wejściowymi należy usunąć jak najszybciej. W przeciwnym razie, narażamy się na dodatkowe koszty za ocieplanie mieszkania lub domu, a usterka drzwi może się jeszcze bardziej pogłębiać. Jeśli zwlekamy zbyt długo, może okazać się, że drzwi nie nadają się już do naprawy, a nas czeka wydatek na zupełnie nową parę.

Jednym z ciekawych i tanich sposobów na wiatr z drzwi wejściowych jest zakup samoprzylepnych podkładek pianowych. Podkładki możesz przytwierdzić do ościeżnicy, zapewniając tymczasową ochronę przed wiatrem. Jeśli nadal wieje przez drzwi wejściowe, zdecyduj się na zakup uszczelek do drzwi zewnętrznych. Dokładne uszczelnienie drzwi zapewni świetną ochronę przez wiatrem oraz odpowiednią izolację termiczną.

Wieje przez drzwi wejściowe – Inne sposoby

Jeżeli nie widzi Ci się samodzielnie bawić się z uszczelnianiem drzwi, wypróbuj jeden z popularnych sposobów na tymczasowe pozbycie się problemu. Naprawa drzwi wejściowych z wykorzystaniem ścisków stolarskich pozwoli Ci odetchnąć do momentu zamówienia specjalisty od regulacji drzwi i okien. Jeśli jednak nie masz zamiaru zamawiać fachowca, możesz spróbować samodzielnie wyregulować drzwi wejściowe. Pamiętaj jednak, że nie jest to zadanie proste, a wszelkie pomyłki mogą skończyć się pogłębieniem się problemu. Z doświadczenia wiemy, że większość samodzielnych regulacji drzwi kończy się telefonem do fachowca.

Wiatr wieje przez drzwi – Czy jest się czego bać?

Na samym początku artykułu nieco Was postraszyliśmy. Szybka interwencja w kwestii nieszczelności drzwi wejściowych jest ważna, ale nie na tyle, aby próbować swoich sił. Jeśli zależy Ci na fachowej i profesjonalnej obsłudze i usunięciu usterki – skontaktuj się z fachowcem od regulacji drzwi. Sprawdzony serwisant szybko zdiagnozuje problem i skutecznie rozwiąże Twój problem z wiatrem już podczas pierwszej wizyty. Korzystanie z usług fachowców to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.