Czy warto kupić pralkę z technologią Smart Diagnosis?

Pralki i inne AGD, które jest przez nas często używane, w końcu odmawia nam posłuszeństwa. Niejednokrotnie zdarza się, że awaria nie jest spowodowana usterką techniczną, a nie, nieprawidłowym posługiwaniem się urządzeniem. Firma LG chcąc zaoszczędzić nasze pieniądze, wyposażyła swoje pralki w Smart Diagnosis, które poinformuje nas, co jest powodem awarii sprzętu.

Czy warto kupić pralkę z technologią Smart Diagnosis?
źródło: ticontechnologies.com

Czy warto kupić pralkę z technologią Smart Diagnosis?

Smart Diagnosis – to inteligentny system diagnozowania, który pozwala nam sprawdzić, czy naszej pralki nie spotkał jeden z 7 problemów technicznych, diagnoza zostanie wykonana w ciągu 20 sekund bez potrzeby wzywania serwisanta. Jak działa taki system? System został oparty na emitowanym przez pralkę sygnale z zakodowanym opisem błędu. Jeżeli zauważymy, że pralka działa nieprawidłowo, wystarczy, że połączymy się z infolinia firmy LG, a następnie przyłożymy mikrofon telefonu do ikonki Smart Diagnosis, która znajduje się obok przycisku zasilania urządzenia. Wygenerowany przez pralkę odpowiednio zakodowany sygnał zostanie odczytany przez konsultanta za pomocą specjalnej aplikacji. Użytkownik uzyska opis zaistniałego problemu oraz poradę jak poradzić sobie z usterką.

Zobacz jak pralka z systemem Smart Diagnosis wygląda na tle innych pralek: Porównanie pralek: Samsung WW70J5346MA LG F14U2TDN1 Electrolux EWF1276GDW.

Główną zaletą diagnostyki, którą zastosowano w pralkach LG, jest łatwość wykrywania oraz rozwiązywania problemów technicznych. Dzięki temu użytkownik nie musi tłumaczyć co dzieje się z jego sprzętem. Kiedy poznamy dokładną przyczynę usterki, nie będziemy musieli nie potrzebnie wzywać serwisu zajmującego się naprawą pralek. Inteligentne rozwiązania, które zostały zastosowane w pralkach LG, pozwala na to aby użytkownik mógł zdiagnozować pralkę, nawet nie wychodzą z domu – jest to możliwe nawet, kiedy pralka jest już po gwarancji!

diagnoza sprzętu
źródło: worldstart.com

Nie tylko pralki, ale także inne urządzenia producenta LG zostały wyposażone w tę funkcję. Jak jednak ona sprawdza się w praktyce? Jak widzicie, system pozwala nam na zdiagnozowanie 7 z kilkudziesięciu problemów, jakie mogą spotkać nasz sprzęt. Jeżeli okaże się, że naszą pralkę spotka inna usterka i tak będziemy zmuszeni na wezwanie serwisu zajmującego się naprawą AGD. W takiej sytuacji pieniądze wydane na pralkę wyposażoną w ten system nie zwrócą się nam.