Jak używać kapsułek do prania, żeby nie zepsuć pralki?

Jak używać kapsułek do prania, żeby nie zepsuć pralki?

W teorii wystarczy, że brudne ubrania wrzucimy do pralki, dodamy detergentu do prania i nasze ubrania będą czyste. Niestety w praktyce często zdarza się, że nasz ulubiony sweter jest wyciągnięty, plama nie zeszła, a resztki proszku zostają w dozowniku na detergenty. Aby zapobiec ostatniej rzeczy, producenci stworzyli kapsułki piorące jednak, czy są one bezpieczne dla naszej pralki?

kapsułki do prania
źródło: bubhub.com.au

Jak używać kapsułek do prania, żeby nie zepsuć pralki?

Wiele osób uważa, że kapsułki do prania niszczą ubrania i wnętrze pralki, dlatego też są wierne proszkowi do prania i nie chcą z niego rezygnować. Jeżeli zauważysz, że kapsułki, których używasz, nie zawsze się rozpuszczają, a we wnętrzu pralki zalegają resztki kapsułek, to możesz być pewien, że temperatura prania, jaką ustawiasz, jest zdecydowanie za niska. Dlatego powinieneś ustawiać wyższą temperaturę bądź zrezygnować z używania kapsułek, ponieważ nierozpuszczone części kapsułek mogą przyczyniać się do wytworzenia nieprzyjemnego zapachu, a nawet mogą zapychać rury.

Twoja pralka nie działa prawidłowo? Zgłoś się do Technikan.pl!

Proszek, czy kapsułki do prania?

Czy używanie kapsułek jest opłacane? Pod lupę wzięliśmy jedną z bardziej popularnych firm.

  • Proszek, który starcza na 20 prań (1,5 kg), to koszt około 23 zł. Cena za jedno pranie: 0,86 zł
  • Kapsułki tej samej firmy, które starczają na 14 prań, to koszt około 25 zł Cena za jedno pranie: 1,7 zł

Niektórzy producenci oferują kapsułki, których cena za jedno pranie nie przekracza 0,90 zł. Pamiętajcie, jednak, że im cena kapsułek jest niższa, tym jakość prania jest mniejsza.

Jak używać kapsułek do prania, żeby nie zepsuć pralki?
źródło: echantillonsclub.com

Dużą zaletą kapsułek do prania jest łatwość ich użycia, wystarczy, że wrzucimy ubrania do pralki, dorzucimy kapsułkę i nastawimy odpowiedni program. Z reguły kapsułki do prania nie pozostawiają zacieków na ubraniach, jednak pamiętajcie, że żeby tak było, musicie ustawić odpowiednią temperaturę, która spowoduje, że kapsułki się odpowiednio rozpuszczą, co powoduje, że koszt prania jest wyższy. Jak widzicie, można stwierdzić, że pranie za pomocą kapsułek niekoniecznie jest opłacalne, , dodatkowo nie rozpuszczona kapsułka może prowadzić do zapchania się rury, a w skrajnych przypadkach może być przyczyną awarii pralki.